emlakdanismani.org

Udemy Nedir?Nasıl Kullanılır?

Udemy ,evinizin rahatlığında eğitim alabileceğiniz bir online kurs sitesidir. İnternet aleminde bu denli saygın bir marka olup da arkasında Türk girişimci(Eren Bali) olunca insan aslında bu alemde büyük işleri bizim millet de yapabilir diyor. Esasen bu girişimin tohumları ülkemizde değil de silikon vadisinde atılsa da yine de üzerinden cesaret almaya değer bir başarı olduğu söylenebilir. 

udemy nedir

Udemy için kısa bir değerlendirme.

Eğitim vererek para kazanmak isteyenler için:
Eğitim sektörünün online aleme taşınması yeni bir şey değil aslında. Ama birileri bunu daha özgür platformlara taşıyınca ister istemez daha kolay bir erişim sunmuş oluyor. Udemy işte bu özgür ortamda "Öğretmen","Profesör" vb. sıfatınız olmadan ancak gerçekten hakim olduğunuz bilgiyi ya da tutkuyla bağlı olduğunuz bir konu hakkında eğitimler verebileceğiniz ortam ve araçları sağlıyor. Bu yöntemle hem sevdiğiniz bir konuda eğitim verip hem de para kazanma fırsatı yakalamış oluyorsunuz. Udemy diğer yönüyle de bu eğitimlere öğrenci bulmanızı sağlıyor.Öğrenip kişisel becerilerini geliştirerek para kazanmak isteyenler için:
Udemy dilediğiniz hemen hemen her konuda online kurslar bulabileceğiniz bir platforma sahip. Türkçe içeriği İngilizce ve diğer diller kadar gelişmiş olmasa da bu konuda hızla bir gelişim söz konusu. Tanıtılan kurslarla ilgli kullanıcı yorumları/popülerlik gibi değerler doğru kursu seçmenize yardımıcı oluyor. Ayrıca zaman ücretsiz kurslara da erişmeniz mümkün olabiliyor. Bazı dersleri ilk bölümleri de ücretsiz olabiliyor. Başladığınız kurslara kaldığınız yerden devam edebileceğiniz oldukça kullanışlı bir arayüze sahip olduğunu da belirtelim.

Udemy doğru kurs nasıl bulunur?
İnternet üzerinden yapılan her tür alışveriş için artık yorumlar temel kriterlerden en önemlisi haline geldi. Bu nedenle Udemy, kursları hakkında yorum ve popülerlik gibi kullanıcı verilerini yeni kullanıcılara fikir vermek için sunuyor. Örneğin İngilizce kurs seçenekleri detayında aşağıdaki gibi bir rozet size eğitim popülaritesi hakkında bilgi verebilir. Diğer öğrencilerin tavsiyeleri bu kurs için önemli bir tercih sebebi olmuş gibi görünüyor.
udemy ingilizce kursu öneri


Udemy kursları ve fiyat politikası
Kurslar konusunda aşağıdaki ana kategorileri inceleyebilirsiniz. Bu kategorilere bağlı pek çok alt kategoriye ulaşabiliyorsunuz.

udemy kurs kategorileriGenel olarak fiyat politikasının çok da yüksek olduğu söylenemez hatta ucuz bile olduğu düşünülebilir ancak doğru ve size en çok faydalı olabilecek kursa ulaşmanız ve paranızın tam karşılığını alabilmeniz için iyi bir araştırma yapmanızı öneririm.
Çoğunlukla başlangıç fiyatları 29,99 TL gibi cüzi miktarlarla başlasa da kategorilere ve kurs çeşitliğine göre artış gösterebiliyor.

Udemy Komisyon oranları
Bu bilgiyi doğrudan Udemy'den alıntı yapıp , yorum yapmayalım

" Eğitmen Promosyonu: Öğrencilerin Eğitmen Kuponu kullanarak kurs satın aldığında eğitmenin elde ettiği %97 gelir payı (%3 idari işleme ücreti alınır, Japonya'da bu oran %4'tür)

Udemy Organik: Eğitmen Kuponunun kullanılmadığı organik Udemy satışlarındaki %50 gelir payı. Kullanıcı, Udemy platformunda kurslara göz attıktan veya Udemy promosyonundan yararlanarak bir kurs satın aldıktan sonra gerçekleşen satışlarda Udemy ve eğitmen eşit miktarda pay alır.

Uygulama İçi Satın Alımlara Dair Not: Udemy iOS ve Android uygulamalarından yapılan satışlarda Apple ve Google toplam satış tutarı üzerinden %30 ücret alır.

Ücretli Kullanıcı Kazanım Kanalı Satışları: Çoğu durumda eğitmen %25 gelir payı elde eder. Satışlarınızı optimize etmek için küresel ağlarımızda iş ortaklıkları kuruyor veya kursunuzun reklamcılık ücretlerini karşılıyoruz (Udemy Pazarlama Destek programı üzerinden katılımınızı kontrol edebilirsiniz,
"
Sonuç olarak ülkemizde pek çok iş fikrinin silikon vadisinde vucüt buluyor olması tesadüf değil. Aslında basit bir örnekle henüz paypal konusunu bile çözememişken (yurt dışına ürün satmak isteyen arkadaşlar bunu iyi bilir) daha ileri gidemeyeceğiniz pek çok internet işi mevcut. Udemy bu başlangıcı yurt dışından yaparak önemli bazı engelleri hızlıca atlamış.Hakkımızda

Emlakdanismani.org özellikle kısa dönem daire kiralama/tatil daireleri konaklama hizmetlerinin daha sağlıklı yapılabilmesi için gerekli bilgi,belge paylaşımı amacı ile kurulmuştur. Bu yeni alternatif konaklama anlayışının gelişmesi ve ülke turizmine katkı sağlaması amacı ile çeşitli seyahat ve pazarlama önerilerine de yer verilmiştir.

Bu sitede yer alan bilgiler orijinal içeriklerden oluşmaktadır ve edinilen tecrübe ve tavsiyeleri yansıtmaktadır. Yasal değişiklikler ile güncellenen bilgiler için
en doğru kaynağın yine yasal kurumların bilgi edinme hizmetleri olduğunu unutmayın.

Bu sitede yer alan makale,yazı vb. içerikleri bağlantı vererek kullanabilirsiniz. Lütfen bağlantı vermeden alıntı yapmayınız. Zaman ve emek harcanarak oluşturulan her işe göstereceğiniz saygıya gelecekte sizin de ihtiyacınız olacağını unutmayınız.

emlakdanismani.org
Her hakkı saklıdır. 2018 emlakdanismani.org . Blogger tarafından desteklenmektedir.

© emlakdanismani.org
Theme Designed by irsah indesigns.

emlak danismani