emlakdanismani.org

Türkiye'nin her yerinde günlük kiralık daire nasıl bulunur?

Tüm Türkiye'de ve dünyada daha ekonomik ve konforlu bir tatil imkanı sunan günlük kiralık daireler ruhsat zorunluluğunun da getirilmesi artık daha güvenli bir hale geldi. Pek çoğumuz tatil ya da iş amaçlı konaklama için otel ile birlikte bu tesislere de göz atmayı ihmal etmiyoruz. Bu iş için çoğunlukla online seyahat acentalarını ya da fiyat karşılaştırma sitelerini kullanıyoruz.

Günlük kiralık daire nasıl bulunur?
Ünlü seyahat acentalarında otel için pek çok sonuca ulaşırken "günlük kiralık daireler" ile ilgili daha az sonuç olduğunu görüyoruz. İstanbul, Ankara ,Antalya ,İzmir ,Bodrum ,Alanya vb.,popüler noktalarda çokça sonuç varken örneğin Mersin Aydıncık ilçesi  için ya hiç bir sonuca ulaşamıyor ya da çok kısıtlı arama sonuçları olduğunu görüyoruz.Google ile deneyin!
Airbnb, Trivago, booking vb. siteyi denediniz ve hala gidiş noktanız ile ilgili bir sonuca ulaşamadıysanız size Türkiye'nin her yerinden daha çok alternatif sunabilecek  farklı bir arama yönteminden bahsetmek istiyorum.

Birçok gezgin, Airbnb, hemenkiralık ve tripadvisor gibi sitelere doğrudan gidip, tatil dairesi kiralamaya  alışıktır. Ancak herhangi bir sitede her zaman gidiş noktanızla ilgili yeterince sonuca ulaşamayabilirsiniz.

Popüler rezervasyon sitelerinden İstanbul, Antalya gibi gelişmiş turizm bölgeleri için  yüzlerce sonuca ulaşırken, Mersin/Aydıncık kasabasında tatil dairesi seçenekleri olmadığını görürsünüz.

Çözüm: Google Arama 

Google  Arama çubuğuna gidiş noktanız için örneğin “Aydıncık otelleri” gibi bir şey yazın.  Google sizin için bir harita ve otel fiyat listesi oluşturacaktır. (İsterseniz belirli seyahat tarihlerine göre filtreleyebilirsiniz.) Harita üstünde “Konaklama türü” yazan bir açılır menü vardır. Burada, “hepsi” veya “tatil daireleri ” seçeneğini seçmenize izin verir. Bu seçeneği tıkladığınızda  harita yalnızca tatil dairelerini gösterecek şekilde değişecektir.

günlük kiralık daire aramaBir rezervasyon yapmak için Google, sizi Booking. com , Hotels. com ,Sahibinden gibi bir  siteye yönlendirir veya daire mülk sahibi veya yönetim şirketi için iletişim bilgilerini sağlar. Bazen de, bir otel odası için yaptığınız gibi, fotoğraflara göz atabileceğiniz ve olanaklarla ilgili bilgileri okuyabileceğiniz bir web sitesine bağlantı verir.

Bu servisi kullanmanın en büyük avantajı size her bölge için sonuçlar buluyor olmasıdır ki bu herhangi bir rezervasyon sitesinde neredeyse imkansızdır.

Ayrıca bu yöntemle daire sahibine doğrudan ulaşmanızı sağlayacak iletişim bilgilerini bulmak mümkündür.

Eğer daire sahibi iletişim bilgilerine ihtiyaç duyuyorsanız aramanızı doğrudan tesis adıyla yapıp sonuna bulunduğu ili,ilçeyi de yazın.


Alternatif olarak buradan deneme yapabilirsiniz.Hakkımızda

Emlakdanismani.org özellikle kısa dönem daire kiralama/tatil daireleri konaklama hizmetlerinin daha sağlıklı yapılabilmesi için gerekli bilgi,belge paylaşımı amacı ile kurulmuştur. Bu yeni alternatif konaklama anlayışının gelişmesi ve ülke turizmine katkı sağlaması amacı ile çeşitli seyahat ve pazarlama önerilerine de yer verilmiştir.

Bu sitede yer alan bilgiler orijinal içeriklerden oluşmaktadır ve edinilen tecrübe ve tavsiyeleri yansıtmaktadır. Yasal değişiklikler ile güncellenen bilgiler için
en doğru kaynağın yine yasal kurumların bilgi edinme hizmetleri olduğunu unutmayın.

Bu sitede yer alan makale,yazı vb. içerikleri bağlantı vererek kullanabilirsiniz. Lütfen bağlantı vermeden alıntı yapmayınız. Zaman ve emek harcanarak oluşturulan her işe göstereceğiniz saygıya gelecekte sizin de ihtiyacınız olacağını unutmayınız.

emlakdanismani.org
Her hakkı saklıdır. 2018 emlakdanismani.org . Blogger tarafından desteklenmektedir.

© emlakdanismani.org
Theme Designed by irsah indesigns.

emlak danismani