En çok okunan

Antalya/Kaleiçi (detaylı bilgiler)

Apart otel nedir?

Misafirlerin seyahatleri sırasında yeme, içme ve diğer  ihtiyaçlarını kendileri tarafından giderebilecekleri ekipmanları bulunduran ve genellikle daire ya da villa şeklinde inşa edilmiş konaklama tesislerine verilen addır.apart nedir

Misafirlerin kendi yapma imkanları olduğu halde apart otellerin pek çoğunda otellerde verilen hizmetler de sunulmaktadır. Örneğin kahvaltı ve yemek servisleri, temizlik hizmetleri vb. yine de konuklara servis olarak bazen ek ücretli bazen de ücretsiz olarak verilmektedir. Tesisden tesise değişse de bir apart otelde bulunması gereken eşyalar mutfak ve mutfak gereçleri, çamaşır makinesi ,buzdolabı, tv, ütü, elektrik süpürgesi vb. olarak özetlenebilir.


Dünya'da da pek çok gezgin tarafından tercih edilen apart otellerin kurulma mantığı misafirlere daha fazla özgürlük ve konfor sunabilmektir. Ancak elbetteki tatil tercihleri kişiden kişiye değişebilir. Tatil sürecinde tamamen işten güçten uzak durup daha fazla tembellik ederek keyif alanlar için apart otel doğru bir seçim olmayacaktır.

Bu günlerde günlük kiralık dairelerin de apart otel olarak algılanması bazı kavram kargaşalarına neden olabilmektedir. İkisi arasındaki en önemli fark apart otelin bir ruhsat ile işleyişine devam etmesidir. Apart otelin iş yeri açma ruhsatı olmayan haline günlük kiralık daire de diyebiliriz. Ayrıca apart oteller ticari verimlilik bakımından konaklama amaçlı yapıldığından yaşam alanları dairelere göre daha küçüktür. 2018  yılında yapılan düzenlemelerle ruhsatsız günlük kiralık daire işletmek artık mümkün olmadığından kriterlere uyan pek çok daire işletmecisi ruhsat alarak faaliyetlerini apart otel olarak sürdürmeye başlamıştır.

Apart otellerin avantajları,

  • Kendi evinizin rahatlığını ve konforunu sağlayabilir.
  • Özellikle yeme içme giderlerinden önemli bir tasarruf saplayıp ucuz ve uygun tatil sağlar
  • Oda büyüklükleri diğer otel tiplerine göre daha geniştir.
  • Kişi başı değil oda olarak satıldığından daha fazla misafirin bir arada konaklamasına imkan tanır.
  • Özellikle ailelerin daha fazla olduğu bir ortamda konaklamak isteyenler için idealdir.
dezavantajları,
  • Tatilde hiç bir işe el sürmek istemeyenler için uygun değildir.
  • İçindeki eşyanın belirli bir standardı olmadığından check-in sırasında sürprizler olabilmektedir.

En iyi apart otel örnekleri

Yukarıdaki linkte açılan sayfada,
1.Gideceğiniz bölgeyi yazın.
2.Tarihlerinizi ,gideceğiniz bölgeyi ve kişi sayınızı yazın 
3.Ara butonuna basın.

Arama sonuçları sayfasında filtrelerde (sol bölümde) "daire" seçeneği işaretleyerek karşılaştırmalı fiyat alabilirsiniz.


Yorumlar

clicky

Web Analytics

Hakkımızda

Emlakdanismani.org özellikle kısa dönem daire kiralama/tatil daireleri konaklama hizmetlerinin daha sağlıklı yapılabilmesi için gerekli bilgi,belge paylaşımı amacı ile kurulmuştur. Bu yeni alternatif konaklama anlayışının gelişmesi ve ülke turizmine katkı sağlaması amacı ile çeşitli seyahat ve pazarlama önerilerine de yer verilmiştir.

Bu sitede yer alan bilgiler orijinal içeriklerden oluşmaktadır ve edinilen tecrübe ve tavsiyeleri yansıtmaktadır. Yasal değişiklikler ile güncellenen bilgiler için
en doğru kaynağın yine yasal kurumların bilgi edinme hizmetleri olduğunu unutmayın.

Bu sitede yer alan makale,yazı vb. içerikleri bağlantı vererek kullanabilirsiniz. Lütfen bağlantı vermeden alıntı yapmayınız. Zaman ve emek harcanarak oluşturulan her işe göstereceğiniz saygıya gelecekte sizin de ihtiyacınız olacağını unutmayınız.

emlakdanismani.org