emlakdanismani.org

Otel mi? Günlük kiralık daire mi?(Karşılaştırma)

Tatil hep ihtiyaç mı? Sanırız öyle...Yemek içmek gibi senede bir defa kafa dinlemek ,yeni yerler keşfetmek de artık pek çok insan için temel ihtiyaç.
Ya giderler...

Tatilin ilk günü ile son günü arasında "bitmiş olan şeyin eksikliğini hissetmek" dışında bir de harcanan paranın dayanılmaz stresi...Giden geri gelmiyor hissiyatı.
Mfö'nün de dediği gibi "yaz tatili paranın katili" olmasın isteriz ,ama olur.

Öyle ise zarardan kar etmek adına ekonomik olana yöneliriz.
Ekonomik olan her zaman iyi midir? O da tartışılır.

otele mi günlük eve mi


Sektörde artık otellere yeni bir rakip var."Günlük kiralık evler" ya da "Tatil daireleri" olarak adlandırılan alternatif konaklama seçenekleri.Gerçekten keyifli bir  tembellik yapıp "her şey önümde hazır olsun ben canım isteyince alayım" tarzı konaklama için elbette ki otel en iyi seçenektir.Tam donanımlı platformlarda konuğun ihtiyaçlarının  giderilmesi ve mümkün olduğunca otel sınırları içinde tutulması için her şey yapılıyor.
Diğer yandan alternatif konaklamada ise konuğun kendi evinin konforu ,kişisel özgürlüğü hedefleniyor ve fiyat avantajı öne çıkarılıyor.

Ortalama kalite bir otelin hizmetlerini az çok hepimiz biliriz.
Tatil dairelerinin avantajlarını ise şöyle özetleyebiliriz:

1.Günlük kiralık daireler(adı günlük kiralık ama uyarayım bir kısım daire sahibi en az 3 gün konaklamayı kabul ediyor). kesinlikle daha ekonomik ve pek çoğu otele göre daha konforlu. Yaz sezonunda bile gecelik 4 kişi için konaklama bedeli ortalama 150 TL.Kişi başı sezonda yaklaşık 40 TL'ye konaklama yapabileceğiniz başka bir alternatif bulunmuyor.
 2.Hemen hemen tamamında elektrik,su,gaz gibi bedeller fiyata dahildir.Bu haliyle otelden farkı yoktur.
 3.Evinizde hissetiğiniz özgürlüğü yaşayabileceğiniz ortamları sunarlar.
 4.Yemek konusunda kısıtlı bir menüye tabi olmazsınız.Bu anlamda da kendi yemeğinizi yapabileceğiniz ekipmanları bulundurarak en ekonomik çözümü size sunarlar.
 5.Check-in ve Check out konusunda otele göre daha esnektirler.
 6.Pek çoğunun konforu otellerde kral dairesi adıyla satın alabileceğiniz odalardan daha iyidir.

Burada sonuç olarak sizin ne tür bir tatil yapmak istediğiniz sorunun cevabıdır diyebiliriz.


Şu yazı ilginiz çekebilir:


Yorum Gönder

Yorumunuz değerlendirildikten sonra yayınlanacaktır.

Hakkımızda

Emlakdanismani.org özellikle kısa dönem daire kiralama/tatil daireleri konaklama hizmetlerinin daha sağlıklı yapılabilmesi için gerekli bilgi,belge paylaşımı amacı ile kurulmuştur. Bu yeni alternatif konaklama anlayışının gelişmesi ve ülke turizmine katkı sağlaması amacı ile çeşitli seyahat ve pazarlama önerilerine de yer verilmiştir.

Bu sitede yer alan bilgiler orijinal içeriklerden oluşmaktadır ve edinilen tecrübe ve tavsiyeleri yansıtmaktadır. Yasal değişiklikler ile güncellenen bilgiler için
en doğru kaynağın yine yasal kurumların bilgi edinme hizmetleri olduğunu unutmayın.

Bu sitede yer alan makale,yazı vb. içerikleri bağlantı vererek kullanabilirsiniz. Lütfen bağlantı vermeden alıntı yapmayınız. Zaman ve emek harcanarak oluşturulan her işe göstereceğiniz saygıya gelecekte sizin de ihtiyacınız olacağını unutmayınız.

emlakdanismani.org
Her hakkı saklıdır. 2018 emlakdanismani.org . Blogger tarafından desteklenmektedir.

© emlakdanismani.org
Theme Designed by irsah indesigns.

emlak danismani