emlakdanismani.org

Booking.com rezervasyon iptal ve değişiklik işlemleri


Booking.com ile rezervasyon yapmak ya da yapılmış rezervasyonunuza ilişkin iptal, değişiklik vb. işlemleri için elbette ki en iyi kaynak kendi yardım sayfasıdır. Ancak pek çok ziyaretçi için booking'e  telefonla ulaşmak oldukça zor olabiliyor. Doğrusu internet üzerinde de örneğin "booking rezervasyon iptali" ya da "booking müşteri hizmetleri telefon" gibi bir arama yaptığınızda ilk sayfalarda(kendi sitesi de dahil) Türkiye'ye ait bir telefon numarasına doğrudan ulaşamıyorsunuz. Bu yazının amacı ilgili konularda gezginlere yol göstermektir.


Google'da  çıkan sonuçlarda verilen numara 00442033202609'dur. Ancak yurt dışına ait bu numarayı pek çok Türk tüketicisi tercih etmemektedir. Siz de yukarıdaki numarayı arayamıyor ya da aramak istemiyorsanız aşağıdaki seçeneği deneyebilirisniz.

İlk önce Booking.com'un Türkiye'ye ait müşteri hizmetleri telefon numarasını paylaşarak başlayalım.(Tesisler için)


booking rezervasyon iptali


                                         0242 3207520
Yukarıdaki numara tesis yardım ve destek hattıdır ancak tüketici olarak diğer numarayı aramak istemez iseniz bu numaradan  mevcut rezervasyonlarınız ile ilgili  de yardım almak için çıkan menüde herhangi bir seçeneği tuşlayın. Bağlanan müşteri temsilcisi sizi gerekli yere aktaracaktır.


# Aramadan önce aşağıdaki bilgileri okumanızı öneririm

Yukarıdaki numarayı aradığınızda sizi Türkçe bir menü karşılar. Rezervasyon yapan tüketici olarak  ilgili seçeneği tuşlayın zira bu hat booking otel partnerlerini kapsayan genel bir "müşteri destek" hattıdır. Telefonla arama yapmadan önce rezervasyon numaranızı ve size rezervasyon onayından sonra gönderilen pin numarasını da yanınızda bulundurun. Bu bilgiler olmadan bu hat üzerinde hiç bir işlem yapmanıza izin verilmez.


# Rezervasyon iptal ya da değişikliği nasıl yapılır?

Rezervasyonunuzun koşullarına göre iptal etme konusunda booking son derece esnektir. Hatta iade edilmez ve parası ödenmiş rezervasyonlarda bile sizin isteğiniz doğrultusunda otele son bir "ricada" bulunarak ücretsiz ve cezasız bir iptal sağlayabilir. Ancak burada nihai olarak kararı rezervasyon yaptığınız otel verecektir.

Booking otel rezervasyonlarında verdiğiniz kredi kartlarından  (özellikler belirtmediğiniz taktirde,iade edilmez olanlar da dahil) herhangi bir ücret çekimi yapmaz. Tüm kart çekim işlemleri ilgili otel tarafından gerçekleştirilir. Bu nedenle eğer rezervasyonunuz için koşullar gereği ücretsiz iptal hakkınız kaybettiyseniz ya da iptal etmeyi unuttuysanız booking'i arayıp iptal için bir kez daha aracı olmalarını isteyebilirsiniz.(Kısmen başarılı olduklarını bizzat biliyorum)
Rezervasyon değişikliği de aynı koşullara tabidir. Ücretsiz iptal hakkınız devam ediyorsa yani gerekli süreyi geçirmemişseniz hiç telefon ile aramadan doğrudan web sitesi üzerinden iptal ya da değişiklik işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Rezervasyon ücretsiz iptal hakkı ,"iade edilebilir" rezervasyonlarda varış gününden bir süre öncedir(tesisin belirlediği 0-7-14-30 veya daha uzun gün sayısı).


İade edilmez ve ön ödemeli rezervasyonlarda ise yine tesisin belirleyeceği ve genellikle çok kısa olan bir süreçte mümkündür(rezervasyonun yapılma tarihi için sadece aynı gün veya biraz daha uzun). #Otel/Tesis şikayet 

Konaklamakta olduğunuz , yer ayırttığınız otelin/tesisin rezervasyon koşullarını karşılamadığını ya da size vaat edilen hizmeti sunmadığını düşünüyorsanız bunu telefondaki müşteri temsilcisine iletin. Booking bu tip sorunları çözmede son derece başarılıdır. Gerekirse konakladığınız oteli değiştirerek size hızlıca çözüm üretmeye çalışır.

 #Para iadesi sorunları

Rezervasyon yapılan otelin/tesisin kredi kartınızdan fazla ya da mükerrer çekim yaptığını düşünüyorsanız müşteri temsilcisi sizden söz konusu işlemin yapıldığını gösteren banka dökümünü e-posta yolu ile göndermenizi isteyecektir. Bu konuda çok hassas davranan firma size paranızı iade etmek için otelin geri ödemesini beklemeden sorunu çözmeye çalışacaktır.Şunlar da ilginizi çekebilir:Booking.com da sıralama yükseltme

En iyi beş günlük daire,apart arama sitesi

Booking benzeri siteler

Booking.com hakkında bir değerlendirme

Yorum Gönder

Yorumunuz değerlendirildikten sonra yayınlanacaktır.

Hakkımızda

Emlakdanismani.org özellikle kısa dönem daire kiralama/tatil daireleri konaklama hizmetlerinin daha sağlıklı yapılabilmesi için gerekli bilgi,belge paylaşımı amacı ile kurulmuştur. Bu yeni alternatif konaklama anlayışının gelişmesi ve ülke turizmine katkı sağlaması amacı ile çeşitli seyahat ve pazarlama önerilerine de yer verilmiştir.

Bu sitede yer alan bilgiler orijinal içeriklerden oluşmaktadır ve edinilen tecrübe ve tavsiyeleri yansıtmaktadır. Yasal değişiklikler ile güncellenen bilgiler için
en doğru kaynağın yine yasal kurumların bilgi edinme hizmetleri olduğunu unutmayın.

Bu sitede yer alan makale,yazı vb. içerikleri bağlantı vererek kullanabilirsiniz. Lütfen bağlantı vermeden alıntı yapmayınız. Zaman ve emek harcanarak oluşturulan her işe göstereceğiniz saygıya gelecekte sizin de ihtiyacınız olacağını unutmayınız.

emlakdanismani.org
Her hakkı saklıdır. 2018 emlakdanismani.org . Blogger tarafından desteklenmektedir.

© emlakdanismani.org
Theme Designed by irsah indesigns.

emlak danismani