emlakdanismani.org

Aydıncık Mersin[Saklı Cennet]

Aydıncık Nerede?

Aydıncık Mersin'e 2 (172 km) ,Antalya'ya 5 (320 km) saat mesafede yaklaşık 11.000 nufüslu ve Mersin'e bağlı bir sahil kasabasıdır.


aydıncık  limanı

Tüm Aydıncık otelleri
Turizmin ülkemize sağladığı gelire  neredeyse katkısı hiç olamayan ve doğal olarak o gelirden hiç pay alamayan bir doğa harikasıdır, Aydıncık.

Şehir merkezinden geçen Mersin-Antalya şehirler arası yolu da olmasa bilenler hariç pek kimsenin bulamayacağı bir yer de olabilirdi.


Taşmasa seyir alanı, Aynalı göl mağarası, Dört ayak, Soğuksu, Muhteşem plajları ve Aydıncık limanı(balıkçı barınağı) gezilecek ve görülebilecek yerleri.

Özellikle plajları diyorum çünkü Aydıncık plajı içinden çıkmak istemeyeceğiniz kadar temiz ve sığ.
Örneğin İncekum ve Soğuksu plajlarının bir benzerini Antalya'da bile bulmak zor.

Liman bölgesinden ulaşabileceğiniz günlük tekne turu denemeniz gereken bir aktivite.
Fiyatları oldukça ekonomik.

Aydıncık Güncel Hava Durumu:Yemek için pek de öne çıkan bir yer yok. Otelde kalacaksanız mümkünse otelde çözümleyin yok eğer dairede kalacaksanız da kendiniz hazırlamanız en idealidir. Öğretmenevi yakınındaki Akdeniz Restaurant yemekleri fena değildir. Balık için de Arsinoe Restaurant'ı deneyebilirsiniz. Ayrıca Aslan Apart altındaki yine kendine ait olan  restaurant en temiz yerlerden biridir.

Konaklama seçenekleri 
İlçenin toplam konaklama  kapasitesi yaklaşık 600 yatak ve bu miktar ne acıdır ki Antalya'da ortalama bir otelin yatak sayısına eşit. Aydıncık Öğretmenevi, Hotel dudum, Aytur(Belediye'ye ait apart hotel/Pansiyon)  Pınar Motel ,Arslan Apart (apart daire tesisi)konaklanabilecek bazı önemli tesisler.
Özellikle Aslan Apart yeni , modern yapısı ve konforlu dairelerinin plajın hemen yanı başında olması nedeniyle biraz öne çıkıyor.ulu resort otel
Ulu Resort Otel


Tek ayrıcalık Aydıncık'a 20 km mesafedeki Büyükeceli'deki  Ulu Resort hotel.

Buranın halkının yine memleketine olan sevgisinin bir göstergesi gibi duruyor.
Umarız büyük yatırımcılar için ön ayak olurlar.

Ayrıca günlük kiralık/tatil daireleri de alternatif konaklama için iyi bir örnek olabilir..
Bu seçeneklere sahibinden.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

Aydıncık'da arsa almak
Doğrusu denizle bu kadar içiçe uygun fiyata arsa alabileceğiniz başka bir yer bulmak zor. 2018 yılı itibariyle 1000m2  imarlı arsa fiyatları ortalama 200-250 bin lira civarında. Üzerine 4 katlı bina inşa edebiliyorsunuz. Aydıncık belediyesi de inşaat konularında son derece olumlu yaklaşıyor.

Aydınıcık'da satılık ev fiyatları'da son derece uygun. Deniz manzaralı 3+1 daireler 300.000 TL civarında bulunabiliyor.

Aydıncık'da uzun dönem ev kiralamak istiyorsanız mutlaka yaz sezonu soununda aramalısınız. Yaz sezonu nedeniyle çoğu ev sahibi günlük kiralık olarak işletmeyi daha cazip buluyor.Sakin,ekonomik ve dinlendirici bir tatil istiyorsanız Aydıncık çok iyi bir seçenek olabilir.
Bu arada işiniz ya da yolunuz düşerse ilçe hakkında detaylı bilgi için Aydıncık belediyesini de ziyaret edebilirsiniz. Başkan da dahil olmak üzere son derece cana yakın ve yardımsever insanlardan oluşan bir ekip olduğunu söyleyebiliriz.
Yorum Gönder

Yorumunuz değerlendirildikten sonra yayınlanacaktır.

Hakkımızda

Emlakdanismani.org özellikle kısa dönem daire kiralama/tatil daireleri konaklama hizmetlerinin daha sağlıklı yapılabilmesi için gerekli bilgi,belge paylaşımı amacı ile kurulmuştur. Bu yeni alternatif konaklama anlayışının gelişmesi ve ülke turizmine katkı sağlaması amacı ile çeşitli seyahat ve pazarlama önerilerine de yer verilmiştir.

Bu sitede yer alan bilgiler orijinal içeriklerden oluşmaktadır ve edinilen tecrübe ve tavsiyeleri yansıtmaktadır. Yasal değişiklikler ile güncellenen bilgiler için
en doğru kaynağın yine yasal kurumların bilgi edinme hizmetleri olduğunu unutmayın.

Bu sitede yer alan makale,yazı vb. içerikleri bağlantı vererek kullanabilirsiniz. Lütfen bağlantı vermeden alıntı yapmayınız. Zaman ve emek harcanarak oluşturulan her işe göstereceğiniz saygıya gelecekte sizin de ihtiyacınız olacağını unutmayınız.

emlakdanismani.org
Her hakkı saklıdır. 2018 emlakdanismani.org . Blogger tarafından desteklenmektedir.

© emlakdanismani.org
Theme Designed by irsah indesigns.

emlak danismani