emlakdanismani.org

Antalya/Kaleiçi (detaylı bilgiler)
Muhteşem Kaleiçi (Old town), otele yerleşme işi bittikten sonra ilk ayak basılan Antalya'nın kalbi diyebileceğimiz bir bölgedir.                                                     Antalya Kaleiçi yol tarifiAntalya yat limanı


Antalya Kaleiçi gezilecek yerler

Gün boyu dolaşmakla bitiremeyeceğiniz tarihi ve doğal güzellikleri ile tüm dünyadan turistlerin ilgi noktasıdır. Pek çok yerden giriş yapabileceğiniz gibi tarihi saat kulesi yanından yokuş aşağı inerek Yat Limanı'na ulaşabilirsiniz. Daracık sokaklarda bin bir çeşit hediyelik eşya satan Kaleiçi esnafının yanından geçerken kaybolduğunuzu sanmayın. O sokaklar sizi bir şekilde Yat limanı'na ulaştırır. 

antalya kaleiçi evleri


Gezi grubunuzda yürüme engelli olan varsa Cumhuriyet meydanı yanındaki Asansörü'de kullanabilirsiniz. Asansörün hemen yanındaki Tophane Çay Bahçesi Kaleiçi'ni manzara olarak en iyi gören yerdedir.


Antalya Kaleiçi'nde ne yapılır diyorsanız günlük ve saatlik bot turları denemeniz gereken ekonomik bir aktivitedir. Özellikle birkaç saatlik bir tur olan Düden Şelalesi turuna katılarak tüm Antalya'yı denizden dolaşabilirsiniz.
Tur dönüşü Hıdırlık Kule'sinde bir Türk kahvesi günün tüm yorgunluğunu alacaktır.

Hıdırlık Kulesi'ne gitmek için içinden geçeceğiniz Karaalioğlu Parkı'da bol bol resim çekmek isteyeceğiniz bir manzarayla Antalya'ya bakmaktadır.

antalya kaleiçi

Kaleiçi güney kısımdan merdivenlerle yukarı tırmanıp Mermerli Restaurant'da deniz manzaralı bir balık keyfi unutulmaz olur.Ya da Dönerciler Çarşısı'ında kokoreç ve döner çeşitleri ikinci bir alternatif olabilir.Gece hayatı olanlar için Kaleiçi eğlence mekanları ve barlar akşam 10.00 'dan sonra hareketlenmeye başlar ve bazıları gece boyunca hizmet vermektedirler.

Akşam eğer hala enerjiniz kaldıysa Kapalı Yol'da dolaşarak alışveriş için de biraz zaman ayırabilirsiniz.

Tarih meraklıları için Üçkapılar ,Kesik Minare ve Hıdırlık Kulesi önerilerimdir. Ancak Kaleiçi zaten başlı başına bir tarihtir.

Kaleiçi'nden tekrar yukarıya saat kulesine ulaştıktan sonra(Asansörü'de kullanabilirsiniz) yol boyu alışveriş yerlerinin önünden yürüyerek Üç kapılar'a(Hadrian's Gate) ulaşırsınız. Burası Kaleiçi'ne farklı bir giriş noktasıdır. Eğer tekrar giriş yaparsanız Kesik Minare'ye az bir mesafe yürüyerek ulaşabilirsiniz. Giriş yapmadan devam ettiğinizde Karaalioğlu parkı biraz ileridedir. Park'ın girişinde otopark bulunur. Aynı zamanda hala yemediyseniz burada yemek yiyebileceğiniz cafe/restaurantlar'da mevcuttur.

Antalya Kaleiçi otelleri(fiyat karşılaştırmalı)

Dikkat edilecekler:
Fiyatlar turistiktir.
Kalabalık her yerde dikkat edilmesi gereken bir ortamdır ancak Kaleiçi'nde pek bir olaya rastlandığı da görülmemiştir.
Askıntı olan esnaf pek yoktur.


Antalya Kaleiçi'ne nasıl gidilir?
Kaleiçi'ne Antalya'nın her yerden ulaşım çok kolaydır ve çok elzem değilse tercih toplu taşımadır.

Aşağıdaki bağlantıya tıklayıp bulunduğunuzdan konumdan  yol tarifi alabilirsiniz.

Antalya Kaleiçi yol tarifi

İlginizi çekebilir:
Ucuza tatil önerileri

Antalya'da ne yenir? Nerede yenir?

Yorum Gönder

Yorumunuz değerlendirildikten sonra yayınlanacaktır.

Hakkımızda

Emlakdanismani.org özellikle kısa dönem daire kiralama/tatil daireleri konaklama hizmetlerinin daha sağlıklı yapılabilmesi için gerekli bilgi,belge paylaşımı amacı ile kurulmuştur. Bu yeni alternatif konaklama anlayışının gelişmesi ve ülke turizmine katkı sağlaması amacı ile çeşitli seyahat ve pazarlama önerilerine de yer verilmiştir.

Bu sitede yer alan bilgiler orijinal içeriklerden oluşmaktadır ve edinilen tecrübe ve tavsiyeleri yansıtmaktadır. Yasal değişiklikler ile güncellenen bilgiler için
en doğru kaynağın yine yasal kurumların bilgi edinme hizmetleri olduğunu unutmayın.

Bu sitede yer alan makale,yazı vb. içerikleri bağlantı vererek kullanabilirsiniz. Lütfen bağlantı vermeden alıntı yapmayınız. Zaman ve emek harcanarak oluşturulan her işe göstereceğiniz saygıya gelecekte sizin de ihtiyacınız olacağını unutmayınız.

emlakdanismani.org
Her hakkı saklıdır. 2018 emlakdanismani.org . Blogger tarafından desteklenmektedir.

© emlakdanismani.org
Theme Designed by irsah indesigns.

emlak danismani