Antalya/Kaleiçi (detaylı bilgiler)
Muhteşem Kaleiçi (Old town), otele yerleşme işi bittikten sonra ilk ayak basılan Antalya'nın kalbi diyebileceğimiz bir bölgedir.                                                     Antalya Kaleiçi yol tarifiAntalya yat limanı


Antalya Kaleiçi gezilecek yerler

Gün boyu dolaşmakla bitiremeyeceğiniz tarihi ve doğal güzellikleri ile tüm dünyadan turistlerin ilgi noktasıdır. Pek çok yerden giriş yapabileceğiniz gibi tarihi saat kulesi yanından yokuş aşağı inerek Yat Limanı'na ulaşabilirsiniz. Daracık sokaklarda bin bir çeşit hediyelik eşya satan Kaleiçi esnafının yanından geçerken kaybolduğunuzu sanmayın. O sokaklar sizi bir şekilde Yat limanı'na ulaştırır. 

antalya kaleiçi evleri


Gezi grubunuzda yürüme engelli olan varsa Cumhuriyet meydanı yanındaki Asansörü'de kullanabilirsiniz. Asansörün hemen yanındaki Tophane Çay Bahçesi Kaleiçi'ni manzara olarak en iyi gören yerdedir.


Antalya Kaleiçi'nde ne yapılır diyorsanız günlük ve saatlik bot turları denemeniz gereken ekonomik bir aktivitedir. Özellikle birkaç saatlik bir tur olan Düden Şelalesi turuna katılarak tüm Antalya'yı denizden dolaşabilirsiniz.
Tur dönüşü Hıdırlık Kule'sinde bir Türk kahvesi günün tüm yorgunluğunu alacaktır.

Hıdırlık Kulesi'ne gitmek için içinden geçeceğiniz Karaalioğlu Parkı'da bol bol resim çekmek isteyeceğiniz bir manzarayla Antalya'ya bakmaktadır.

antalya kaleiçi

Kaleiçi güney kısımdan merdivenlerle yukarı tırmanıp Mermerli Restaurant'da deniz manzaralı bir balık keyfi unutulmaz olur.Ya da Dönerciler Çarşısı'ında kokoreç ve döner çeşitleri ikinci bir alternatif olabilir.Gece hayatı olanlar için Kaleiçi eğlence mekanları ve barlar akşam 10.00 'dan sonra hareketlenmeye başlar ve bazıları gece boyunca hizmet vermektedirler.

Akşam eğer hala enerjiniz kaldıysa Kapalı Yol'da dolaşarak alışveriş için de biraz zaman ayırabilirsiniz.

Tarih meraklıları için Üçkapılar ,Kesik Minare ve Hıdırlık Kulesi önerilerimdir. Ancak Kaleiçi zaten başlı başına bir tarihtir.

Kaleiçi'nden tekrar yukarıya saat kulesine ulaştıktan sonra(Asansörü'de kullanabilirsiniz) yol boyu alışveriş yerlerinin önünden yürüyerek Üç kapılar'a(Hadrian's Gate) ulaşırsınız. Burası Kaleiçi'ne farklı bir giriş noktasıdır. Eğer tekrar giriş yaparsanız Kesik Minare'ye az bir mesafe yürüyerek ulaşabilirsiniz. Giriş yapmadan devam ettiğinizde Karaalioğlu parkı biraz ileridedir. Park'ın girişinde otopark bulunur. Aynı zamanda hala yemediyseniz burada yemek yiyebileceğiniz cafe/restaurantlar'da mevcuttur.

Antalya Kaleiçi otelleri(fiyat karşılaştırmalı)

Dikkat edilecekler:
Fiyatlar turistiktir.
Kalabalık her yerde dikkat edilmesi gereken bir ortamdır ancak Kaleiçi'nde pek bir olaya rastlandığı da görülmemiştir.
Askıntı olan esnaf pek yoktur.


Antalya Kaleiçi'ne nasıl gidilir?
Kaleiçi'ne Antalya'nın her yerden ulaşım çok kolaydır ve çok elzem değilse tercih toplu taşımadır.

Aşağıdaki bağlantıya tıklayıp bulunduğunuzdan konumdan  yol tarifi alabilirsiniz.

Antalya Kaleiçi yol tarifi

İlginizi çekebilir:
Ucuza tatil önerileri

Antalya'da ne yenir? Nerede yenir?

Yorumlar