En çok okunan

Trivago hakkında

Trivago Nedir?

Dünyanın en iyi bilinen "otel arama,fiyat karşılaştırma " motorudur.Bu konuda daha detaylı bilgi vermeden önce "otel arama motoru" ifadesinin anlamını bilmek gerekir.
Bildiğiniz üzere pek çok gezgin konaklama ihtiyaçlarını online seyahat siteleri üzerinden çözmektedir.Ancak Trivago mevcut seyahat acentalarının yayınlamış olduğu fiyatların karşılaştırmasını yaparak size en uygun fiyatı bulmak anlamında yardımcı olur.Kısacası site site gezmek yerine Trivago size kısa yoldan tüm acentaların fiyatlarını sunarak en uygun fiyata konaklama yapmanızı sağlar.

Buraya kadar zaten gün boyu devam eden reklamlarından biliyorsunuz.


Peki ama tam olarak bilinmeyenler nedir?


Araç kiralamada fiyat karşılaştırma dönemi!

 1. Trivago bir seyahat acentası değil ,bir fiyat karşılaştırma sitesidir.
 2. Trivago size en uygun fiyatı sunmak için fiyat karşılaştırır ancak bildiğiniz ya da kullandığınız her acenta fiyatını Trivago'da göremeyebilirsiniz.
 3. Trivago'da yayınlanan otel puanları sitenin kendisinin oluşturduğu ve diğer acentaların puanlarından oluşan bir tür ortalamadır ve maalesef oldukça geç güncellenmektedir.
 4. Kendisine ait bir yorum ya da puanlama sistemi yoktur.Bu nedenle kaldığınız bir otel ile ilgili yorum,eleştiri ve memnuniyet belirtemezsiniz.
 5. Trivago'nun tam olarak tatmin edici bir "müşteri hizmetleri" servisi yoktur.Böyle bir talebiniz olursa size yönlendirdiği web sitesi/acenta ile iletişim kurmanızı önerir.
 6. Trivago üzerinden rezervasyon yapamaz ancak yönlendirdiği site üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
 7. Gerçekte olduğu halde her zaman ,her daim, herhangi bir otelin fiyatını göremeyebilirsiniz.
Elbette ki bunlar Trivago'nun eksileri olmakla birlikte verdiği hizmetin özgünlüğünü şimdilik pek etkilemiyor diyebiliriz.

TRİVAGO kendi hakkında neler söylüyor bir bakalım.
(Trivago web sitesinden alınmış orjinal dilinden tercümedir)

"Bizler, 55 küresel bölgede ve 33 farklı dilde, kullanıcılarımızın ideal otellerini bulmalarına yardımcı olmak için hem teknoloji hem de tutkuyla donatılmış 1.600'den fazla girişimciden oluşan  farklı bir ekibiz.

"Başlangıçta iş modelimizi nasıl yönledireceğimiz konusunda tamamen emin değildik ancak ne tür bir şirket kuracağımız konusunda çok emindik."


                                                              — Rolf Schrömgens 
                                                                                Trivago kurucu ve Ceo'su


Yaratıcı ekibimiz ve kararlı girişimcilerimiz, uzun süredir devam eden misyonuyla hızlı, sezgisel ve tarafsız bir otel araması yapmak için bir araya geliyor ...

"İdeal oteli en iyi fiyata bulmak için gezginlerin ilk ve bağımsız bilgi kaynağı olmak."

Tüm reklamverenlerimizin, bağımsız otelcilerden en büyük otel zincirlerine kadar, aylık kullanıcılardan oluşan geniş kitlemize ulaşmasına olanak tanıyarak işlerini büyütmelerini sağlıyoruz.


Trivago'nun alışılmamış başarısının ardındaki sır sadece makine öğrenimi ve yapay zekaya değil, aynı zamanda insan öğrenimi ve duygusal zeka üzerine kurulu bir şirket kültürüne de odaklanır. Bu denge dünyanın her köşesinden en iyi yetenekleri kendine çekmeye devam ediyor.Trivago'da, sadece değişimi benimsemiyoruz, değişimi biz yapıyoruz. Hızla gelişen bu teknolojik ortamda, rekabet avantajımızın öğrenme hızımız olduğunu biliyoruz. Girişimci vizyonumuzun, modern organizasyon yapımızın ve kendi belirlediğimiz çalışma saatlerimizin yeteneklerimizi  mutlu, motive, üretken tuttuğana ve her sabah işe gelmekte sabırsızlıkla bekleyenler haline getirdiğine inanıyoruz.

Trivago’nun hızlı ve sezgisel aramasına herkes erişebilir, dünya çapında 180'den fazla Çevrimiçi Seyahat Acentası’nın 1.8 milyondan fazla oteli karşılaştırabilir. Otelimizin bilgileri, resimleri, derecelendirmeleri, yorumları, filtreleri ve diğer özellikleri, kullanıcılarımızın ideal otellerini bulmalarına yardımcı olmak için mevcuttur.

Trivago,ister çevrimiçi bir seyahat acentesi , ister otel zinciri veya bağımsız bir otel olun; çevrimiçi pazarda işinizin öğrenmesine, büyümesine ve rekabetçi olmasına yardımcı olacak bir dizi pazarlama aracı ve hizmetine sahiptir.Sizinle otel profilinizi geliştirmekten , rezervasyon sitenize yönlendirilen kaliteli trafiğe kadar ilgileniyoruz.

Veriler işimizin başarısının merkezindedir. Yapay zekâ bu günlerde son derece popüler, ancak makine öğrenme sistemleri geliştirmek on yılı aşkın bir süredir odak noktamız olmuştur. Platformumuz, reklamcılık, insan kaynakları unsurlarını düzenli olarak test ediyor ve geliştiriyoruz. Zaman içinde artan geliştirmelerimiz kullanıcı deneyimimize yansıtılmıştır. Kendi yazılımımızı dahili olarak geliştirmek, yalnızca aramalarımız için değil, aynı zamanda analitik ve reklamveren araçlarıyla da iç yönetimimizi güçlendirmek için yaptığımız bir şeydir. Hem kendimizi hem de sektörü daha iyi bir hale getirmek için oyunun kurallarını değiştiren  yenilikler geliştirmeye odaklandık.

Trafiğimizin% 50'sinden fazlası markalaşmış kaynaklardan geliyor. Trivago markasını oluşturmanın ve sürdürmenin, sadık kullanıcılar ve reklamverenler ile uzun vadeli başarı sağlayacağına inanıyoruz. İster bir reklamcılığın ön testi olsun, isterse de harcamaları optimize edin, baştan sona performansımızı ölçmek ve geliştirmek için kendi araçlarımızı ve süreçlerimizi kullanıyoruz.

Yukarıdaki bilgiler Trivago'nun kendi tanıtım sayfasından çeviridir.
Araç kiralamada fiyat karşılaştırma dönemi!

Yorumlar

İlginizi çekebilir:

 • Günlük kiralık evinizi yasallaştırma

  Günlük kiralık daire işini yasal olarak yapmak için gereklilikler! Günlük olarak kiraya verdiğiniz bir daire varsa ve yasal makamlarla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız aşağıdaki yazıyı dikkatle okumanızı öneririm.[...]

 • En iyi 5 günlük daire bulma sitesi

  Son dönemlerin popüler alternatif konaklama yöntemi olan "günlük daire, apart otel" , ev konforunda seyahat ve tatilin önemli pazar alanlarından birisi oldu. Her zaman her yerde bulabileceğiniz bu alternatif konaklamanın avantajları gezginler için giderek daha fazla tercih sebebi olmaya başladı. Hemen hemen her online seyahat acentasının portföyünde bulunan apart otel, daire seçenekleri için özel olarak hazırlanmış sitelerin popüler olanlarını aşağıda bulabilirsiniz. [...]

 • Güvenli günlük daire konaklaması

  Tatil ya da iş amaçlı bir konaklama yapmanız gerekiyor ve otel yerine daha uygun fiyatlı ve konforlu üstelik kendi muhteşem yemeklerinizi pişirebileceğiniz tam donanımlı dairelerde konaklamak istiyorsunuz ancak internet ya da çeşitli kaynaklarda edindiğiniz tedirgin edici bazı bilgiler ile kafanız hayli karıştı ise bunun için alabileceğiniz bazı önlemler ile bu uygun fırsattan siz de güvenle faydalanabilirsiniz. [...]

 • Antalya'da ekonomik tatilin püf noktaları

  Tatil ve seyahat tutkunları için harika bir şehir. Türkiye'nin tatil cenneti ama aynı zamanda dikkat edilmezse bütçenin de katili olabilir.İşte size Antalya'da ekonomik ama bir o kadar da keyifli tatilin püf noktaları. [...]

 • Airbnb hakkında bir değerlendirme

  Airbnb, dünya çapında kısa dönem ev kiralamak ya da evini kiraya vermek isteyen kişilere aracılık hizmeti veren bir şirkettir.Bu hizmetini kısa sürede kayıt olup evinizi listeleyebileceğiniz ya da kiralık ev bulabileceğiniz Airbnb.com web sitesi üzerinden vermektedir.[...]

Bu blogdaki popüler yayınlar

Günlük kiralık evinizi yasallaştırma

KİMLİK BİLDİRİMİ İÇİN GÜNLÜK KİRALIK EV İŞLETMELERİNE KOLAYLIK GETİRİLDİ.

Günlük kiralık daire geçici konaklama sözleşmesi