emlakdanismani.org

Günlük kiralık ev ruhsat denetimleri arttı


2018 ocak ayı itibari ile günlük kiralık ev ya da tesis işletmecilerine uygulanan denetimlerde artış olmaya başladı. Antalya'da pek çok ruhsatsız tesis ruhsat olmadığı ya da alamadığı için kapatıldı. Özellikle farklı bloklarda çeşitli adetlerde daire işletenler için ruhsat almak neredeyse imkansız hale geldi. Uygulanan "apart otel" otel ruhsatının yangın merdiveni vb. gibi zorunluluklar da dikkate alınırsa ruhsatı olmayan işletmecilere önerim bu hususu çözmeden işlere devam etmemeleridir.


Bildiğiniz üzere uzun süredir belediyeler ruhsat konusunda baskı yapmamaktaydı.Ancak son dönemde özellikle büyük şehirlerde denetimler arttı ve kapatmalar başladı.
Belediyelerin çözüm önerisi binada bulunan diğer kat maliklerinden resmi izin alınması ve bağlı bulunan itfaiye müdürlüğünden(yangın merdiveni,duman sensörü vb.) olur yazısının alınması.
Bir öneri: Araştırıp fikri olan varsa buradan yazabilir.
Belediyelerin yangın vb. yükümlülükleri olmadan ruhsat verme yetkisi olduğu söyleniyor.Ancak bu konuda risk almak istemedikleri için pek yanaşmıyorlar deniyor.Konuyu araştıran olursa ve bilgi verirse seviniriz.

Yorum Gönder

Yorumunuz değerlendirildikten sonra yayınlanacaktır.

Hakkımızda

Emlakdanismani.org özellikle kısa dönem daire kiralama/tatil daireleri konaklama hizmetlerinin daha sağlıklı yapılabilmesi için gerekli bilgi,belge paylaşımı amacı ile kurulmuştur. Bu yeni alternatif konaklama anlayışının gelişmesi ve ülke turizmine katkı sağlaması amacı ile çeşitli seyahat ve pazarlama önerilerine de yer verilmiştir.

Bu sitede yer alan bilgiler orijinal içeriklerden oluşmaktadır ve edinilen tecrübe ve tavsiyeleri yansıtmaktadır. Yasal değişiklikler ile güncellenen bilgiler için
en doğru kaynağın yine yasal kurumların bilgi edinme hizmetleri olduğunu unutmayın.

Bu sitede yer alan makale,yazı vb. içerikleri bağlantı vererek kullanabilirsiniz. Lütfen bağlantı vermeden alıntı yapmayınız. Zaman ve emek harcanarak oluşturulan her işe göstereceğiniz saygıya gelecekte sizin de ihtiyacınız olacağını unutmayınız.

emlakdanismani.org
Her hakkı saklıdır. 2018 emlakdanismani.org . Blogger tarafından desteklenmektedir.

© emlakdanismani.org
Theme Designed by irsah indesigns.

emlak danismani