emlakdanismani.org

HotelRunner kanal yönetimi

Kanal yönetimi mi?
Bu da nedir?
Gerçekten bu gibi yazılımlara ihtiyacımız var mı?

Yazıyı okuyun ve kendiniz karar verin.

Seyahat Acentası Kanal Yönetimi

Pazarlama araçları içinde doluluk oranınızın  önemli bir kısmını karşılayan "online seyahat acentaları" nı yönetmek gerçekten zahmetli bir iştir.İşin iyi tarafı size müşteri gönderdikçe komisyon alarak çalışan bu acentalar sizi ticari anlamda fayda ürettikçe ücret isteyen satıcılar olarak aslında önemli oranda desteklemektedir.Ancak sayıları arttıkça bu işletmeleri yönetmek önemli bir sorun oluşturmaktadır.
Çalıştığınız online seyahat kanallarına düzenli olarak uygunluk ve fiyat bilgisi göndermeniz gerekir.Bu işletmelerin her biri ayrı ayrı olmak üzere "extranet " adını verdikleri bir yönetim panelini kullanımınıza vererek sizden sürekli güncellenen uygunluk ve fiyat bilgisini göndermenizi isterler.Çalıştığınız kanal sayısı arttıkça bu bilgileri düzenli göndermek zorlaşır ve dahası çifte rezervasyona maruz kalabilirsiniz.Bu durum konaklama sektöründe gerek seyahat kanallarının size bakış açısı gerek ise konuk açısında hayli can sıkıcı bir durumdur.
İşte burada devreye "kanal yönetimi" adı verilen bazı yazılımlar girmektedir.Peki ne iş yapar bu kanal yönetimi?

İnternet üzerindeki pazarlama ağınızda karşınıza çıkacak en büyük sorunlardan biri çifte rezervasyondur.Aynı zamanda onlarca kanala tek tek uygunluk ve fiyat göndermek oldukça zahmetli ve kafa karıştırıcı olabilmektedir.Çoğunlukla da eş zamanlı güncellemeler yapamaz ve farkında olmadan her bir kanalda farklı fiyat ve uygunluk yayınlamaya başlarsınız.
İşte bu durum çalıştığınız kanalların pek de sevmediği bir durumdur.Takdir edersiniz ki satış yaptıkları anda bunun gerçekleşmesini isterler.Aynı zamanda doğru uygunluk ve fiyat bilgisi ile konuklarına en sağlıklı hizmeti sunmaya çalışırlar.Eğer bu bilgileri doğru olarak ve zamanında sağlayamazsanız sizi pazarlamaktan vazgeçmezler ancak listelerinin en aşağısına iterek size olan güvensizliklerini bu yolla hissettirirler.Bu da zaten internet pazarlamada önemli oranda pazar kaybetmek demektir.


Benzer olması açısından emlak sektöründen bir örnek verelim.

"Dairesini kiraya vermek isteyen Ahmet semtinde bulunan on adet  emlakçıya tek tek giderek "kiralık dairesi" olduğunu söyler.Fiyat ve koşullarını belirterek beklemeye başlar.Zaman içinde piyasa koşullarına göre kira fiyatını düşürmek ya da arttırmak ister.Bu halde daha önce bilgilendirdiği on adet emlakçıya arayarak bilgileri güncellemesi gerekir.Bu emlak sektöründe sık karşılaşılan ve genellikle düzgün olarak takip edilmeyen bir işlemdir.Daire bir emlakçı tarafından kiraya verilir ve işlem tamamlanır.Ahmet'in dairesi bir emlakçı tarafından kiraya verildiğinde diğerleri hala müşteri aramaya devam ediyor olabilir.Hatta kendisine anahtar verilmiş bir emlakçı Ahmet'in kiraya verilmiş dairesine müşteri bile getirmeye kalkabilir."
Benzer bir şekilde,
Online seyahat pazarında bu işleri düzene koyan programlara "kanal yöneticisi" denmektedir.Dairelerinizin mevcut doluluk ve fiyat bilgilerini kanallara ileterek en sağlıklı ve doğru pazarlama ortamını sağlarlar.

Türkiye pazarında bilenen en iyi firmalardan biri HotelRunner'dır.

HotelRunner

Peki ne iş yapar bu HotelRunner?

 1. Web sitesi: Rezervasyon modüllü web sitenizi ücretsiz olarak  yaratarak aynı gün online rezervasyonları  ve ödeme almaya başlayın.Web siteniz gerek tanıtım gerek ise rezervasyon için kullanacağınız en önemli kanaldır. HotelRunner size özel yabancı dil destekli bir web sitesini dakikalar içinde yaratarak işinize özel,yönetilebilir bir arayüzü hizmetinize sunar.
 2. Rezervasyon Modülü: Hali hazırda var olan web sitenize ekleyebileceğiniz rezervasyon modülü direk rezervasyon almanızı sağlayan bir araçtır.Web site ziyaretçilerinin kolayca rezervasyon yapmalarını sağlayıp komisyonsuz satışlar yapacağınız bu araç hem rezervasyonlarınızı yönetmenizi hem de ödeme almanızı sağlar.
 3. Facebook'dan rezervasyon alın: Sosyal medya günümüz internet pazarlamasında vazgeçilmez bir mecradır.HotelRunner otelinizin/dairenizin facebook'da oluşturacağınız sayfasından direk rezervasyon almanızı sağlar.
 4. Kanal yönetimi: Konaklama sektörü internet pazarlama'da en çok işinize yarayacak  HotelRunner'ın temel hizmetidir.Çalıştığınız tüm seyahat kanallarına mevcut fiyat ve boş/dolu odalarınızın bilgisini göndererek en doğru rezervasyonları almanızı ve zamandan kazanmanızı sağlar.Kanal yönetimi seyahat acentaları tarafından da desteklenen bir düzenleme aracıdır.
 5. Tripadvisor'dan rezervasyon alın: Seyahat edecek kişilerin konaklama tesisine karar verirken faydalandıkları en önemli kaynak daha önceden konaklamış misafirlerin tesis hakkında yaptıkları yorumlardır.Tripadvisor herhangi bir seyahat acentasından bağımsız olarak tesisler hakkında yorum yapılmasına olanak tanıyan bir platformdur.HotelRunner ile direkt olarak bu platform üzerinden rezervasyon alabilirsiniz.
 6. Ödeme alın: Kredi kartı,otelde ödeme,Paypal gibi pek seçeneği HotelRunner altyapısı üzerinden ödeme seçeneği olarak kabul edebilirsiniz.
 7. Google'dan direk rezervasyon alın:Google Hotel Ads ile direkt olarak google aramaları üzerinden rezervasyon alabilirsiniz.HotelRunner kullanıcılara bu altyapıyı sunarak işinizi geliştirmenize yardımcı olur.
 8. Son Dakika rezervasyonlar:Son dakika rezervasyonların büyük bir kısmı mobil cihazlardan yapılmaktadır.HotelRunner web siteniz mobil uyumlu arayüzü ile kolayca rezervasyon yapılmasını sağlar.
 9. Promosyon Modülü: HotelRunner promosyon modülü ile belirli dönemler için geçerli promosyonlar tanımlayarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.
 10. Tek bir panel:Seyahat konaklama işinizi tek bir ekrandan yönetebileceğiniz önemli pazarlama araçları sunar.
 11. Raporlar:Tüm satış tarihçenizi inceleyebileceğiniz detaylı raporlar alabilirsiniz.
 12. Entegrasyon: Hali hazırda kullanmakta olduğunuz otel yazılımlarının pek çoğu HotelRunner ile uyumludur.Dilerseniz bu yazılımları HotelRunner'a entegra edip işiniz için maksimum verimliliğe ulaşabilirsiniz.


HotelRunner sadece bir kanal yöneticisi olmayıp işletmeniz için güçlü pazarlama araçları da sunar.

Günümüz internet pazarlama araçlarından konaklama sektörü için artık olmazsa olmaz araçlardan biri olan,
Hotelrunner'a buradan kayıt olabilirsiniz.

Kayıt olmak ücretsizdir.Detaylı inceleyip ihtiyacınıza uygun olan hizmetleri daha sonra ekleyebilirsiniz.Yorum Gönder

Yorumunuz değerlendirildikten sonra yayınlanacaktır.

Hakkımızda

Emlakdanismani.org özellikle kısa dönem daire kiralama/tatil daireleri konaklama hizmetlerinin daha sağlıklı yapılabilmesi için gerekli bilgi,belge paylaşımı amacı ile kurulmuştur. Bu yeni alternatif konaklama anlayışının gelişmesi ve ülke turizmine katkı sağlaması amacı ile çeşitli seyahat ve pazarlama önerilerine de yer verilmiştir.

Bu sitede yer alan bilgiler orijinal içeriklerden oluşmaktadır ve edinilen tecrübe ve tavsiyeleri yansıtmaktadır. Yasal değişiklikler ile güncellenen bilgiler için
en doğru kaynağın yine yasal kurumların bilgi edinme hizmetleri olduğunu unutmayın.

Bu sitede yer alan makale,yazı vb. içerikleri bağlantı vererek kullanabilirsiniz. Lütfen bağlantı vermeden alıntı yapmayınız. Zaman ve emek harcanarak oluşturulan her işe göstereceğiniz saygıya gelecekte sizin de ihtiyacınız olacağını unutmayınız.

emlakdanismani.org
Her hakkı saklıdır. 2018 emlakdanismani.org . Blogger tarafından desteklenmektedir.

© emlakdanismani.org
Theme Designed by irsah indesigns.

emlak danismani