emlakdanismani.org

Ücretsiz İnternet dağıtımında sorumluluklar


Ücretsiz İnternet dağıtımında sorumluluklar ve "hotspot" sistemi

Hotel,motel pansiyon,restaurant ,cafe v.b gibi işletmelerin müşteri memnuniyeti açısından ücretli ya da ücretsiz olarak sundukları internet hizmeti kullanıcıların bu hizmet aracılığı ile yaptığı faaliyetler açısında can sıkıcı durumlar yaratabiliyor.

Müşterilerin daha keyifli bir süreç geçirmeleri ,işlerini daha kolay yürütmeleri için  sunulan bu hizmet interneti dağıtan işletme sahibini sorumluluktan kurtarmıyor.Hatta yasal süreçlerde sağlayıcı konumunda oldukları için açılan dava ya da soruşturmalara muhatap olmak zorunda kalıyorlar.
Bir örnekle açıklamak gerekirse işletmede  bir süre bulunan kişi sağlanan ücretsiz internet hizmeti aracılığı ile yasadışı bir faaliyette bulunursa işletme sahibi bu durumdan sorumlu tutuluyor.

Araç kiralamada fiyat karşılaştırma dönemi!

5651 nolu yasa  içerik sağlayıcı, yer sağlayıcı, erişim sağlayıcı ve toplu kullanım sağlayıcıların yükümlülük ve sorumlulukları ile internet ortamında işlenen belirli suçlarla içerik, yer ve erişim sağlayıcıları üzerinden mücadeleye ilişkin esas ve usûlleri düzenlemektedir.


Erişim sağlayıcının yükümlülükleri
             MADDE 6 – (1) Erişim sağlayıcı;
             a) Herhangi bir kullanıcısının yayınladığı hukuka aykırı içerikten, bu Kanun hükümlerine uygun olarak haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak engelleme imkânı bulunduğu ölçüde erişimi engellemekle,
             b) Sağladığı hizmetlere ilişkin, yönetmelikte belirtilen trafik bilgilerini altı aydan az ve iki yıldan fazla olmamak üzere yönetmelikte belirlenecek süre kadar saklamakla ve bu bilgilerin doğruluğunu, bütünlüğünü ve gizliliğini sağlamakla,
             c) Faaliyetine son vereceği tarihten en az üç ay önce durumu Kuruma, içerik sağlayıcılarına ve müşterilerine bildirmek ve trafik bilgilerine ilişkin kayıtları yönetmelikte belirtilen esas ve usûllere uygun olarak Kuruma teslim etmekle,
             yükümlüdür.
             (2) Erişim sağlayıcı, kendisi aracılığıyla erişilen bilgilerin içeriklerinin hukuka aykırı olup olmadıklarını ve sorumluluğu gerektirip gerektirmediğini kontrol etmekle yükümlü değildir.
             (3) Birinci fıkranın (b) ve (c) bentlerinde yer alan yükümlülüklerden birini yerine getirmeyen erişim sağlayıcısına Başkanlık tarafından onbin Yeni Türk Lirasından ellibin Yeni Türk Lirasına kadar idarî para cezası verilir.

Yukarıda kanuna uygun olarak davranılması son derece önemlidir.Ancak en önemlisi sağlayıcının kullanıcı faaliyetini kayıt altına alması kendi güvenliği açısından son derece gereklidir.Esasen kullanıcının ziyaret detayları gizliliği ihlal olarak değerledirilmektedir.Bu nedenle kayıt altına alınabilecek bilgi kullanıcının faaliyet esnasında kullandığı cihazın kimliğidir.Ancak bu şekilde sağlayıcı işlenebilecek olası suçlardan muaf olabilir.

Burada  hotspot denilen ve internet log kaydı tutan program devreye giriyor.

Aşağıda bunlardan gittikçe popülaritesi artan AYZ hotspot internet loglama çözümleri sistemini incelemeye çalıştık.

Ayz temelde  log kaydı tutmakla beraber otel,motel kafeterya gibi müşterilerine ücretsiz internet erişimi sağlayıcılara önemli pazarlama araçları da sunuyor.
AYZ HOTSPOT INTERNET SİSTEMİ

Resort Otel, Motel, Pansiyon, Apartman, Residence, Restaurant, Kafeterya, AVM vb. internetin toplu kullanıldığı tüm alanlar için Interneti müşterilerinize süreli olarak satmak, ücretsiz olarak misafirlerinizi internete bağlamak, İşletmenizi tanıtmak, Kullanıcılarla etkileşime geçebilmek, tekrar ürün satışı yapabilmek amacıyla tamamen işletmenizin gelişimine ve karlılığını arttırmaya yönelik tasarlanmıştır.
Oteller, Restaurantlar, Pansiyonlar vb. işletmeler için Sizden memnun olan müşterileri sizin için otomatik olarak tespit ediyoruz ve Check out tarihlerinden itibaren Tripadvisor, Holidaycheck, Zoover, Vakantiereiswijzer, Booking, Tophotels vb. Gibi yorum sitelerinden sizin için yorum topluyoruz.BİR HOTSPOT SİSTEMİNDEN FAZLASI !

Internete bağlanan Kişilere istediğiniz reklamları gösterebilirsiniz.
Otellerde odaya göre ayrı reklam, Odada konaklayan misafirin diline göre ayrı reklam yayınlayabilirsiniz.Otele gelen misafirlere Tur satabilir, Araç kiralatabilir, Guest-Repeat, Alacart, Su sporları, SPA vb Birçok kanaldan satışlarınızı arttırabilirsiniz.
Internete bağlanan kişilere kendi dillerinde otomatik olarak Hoşgeldin Maili gönderebilir, periyodik olarak ürün ve hizmetlerinizi tanıtabilir, müşterinizle iletişimde kalmaya devam edebilirsiniz.
Sistemin müşterilerinizden biriktirdiği maillere Toplu mail (Mailing) Yapabilirsiniz.Üstelik Toplu maili müşterinizin kendi dilindekolayca gönderebilirsiniz.Hemen Mail Şablonunu doldurun Gönder e tıklayın.Bu Kadar basit.Örneğin Türklere kampanya maili gönderirken, Almanlara indirim, İngilizlere Paskalya, Ruslara promosyon mailleri gönderebilirsiniz. Bu gönderimlerin hepsi kurumsal mail adresiniz üzerinden ücretsiz olarak sistemimiz aracılığıyla yapılır.
EXTRA PERSONELE GEREK YOK !

AYZ Hotspot Internet Sistemi üzerinden müşterilerinizden işletmeniz hakkında Anket ile değerlendirme mi almak istiyorsunuz? Sizin için extra personel çalıştırmaya son veriyoruz.Misafirlerinize Otomatik olarak [x] gün kadar sonra anketinizi doldurtalım, detaylı değerlendirmelerini ve yorumlarınızı hemen size ulaştıralım.Üstelik müşterinizin otelde yada işletmenizde olmasına gerek yok.Ziyareti esnasında yada bitince sizin için anket doldursunlar.Kim ne kadar memnun sizin için buluyoruz. Üstelik Misafirlerinizden hiçbir program yüklemeden size mesaj göndermelerini de sağlayabiliriz. Böylece problemli, sıkıntılı müşteriyi kolayca bulabilir elinizden kaçırmadan gerekli çözümü sağlayabilirsiniz.
TÜRKİYE CUMHURİYETİ 5651 NOLU KANUNA UYGUNDUR.

Sistemimiz Müşterilerinizi cihazlarının dilinden tanır ve onların konuştuğu dilde çalışır.Tekrar dil seçme zahmetinde bulunmazlar.İsterlerse tekrar dil seçebilirler ve kolayca internete bağlanır 7/24 bağlı kalırlar. Daha anlaşılır olması için 13 dilde tasarlanmıştır.Bu Diller : Türkçe, İngilizce, Almanca, Felemenkçe, Rusça, Ukraynaca, Arapça, İspanyolca, Fransızca, Portekizce, İtalyanca, Çince ve Japoncadır.Diğer dillerde sistem otomatik olarak ingilizce çalışır. Türkiye Cumhuriyeti Bilişim Teknolojileri Kurumunun Standartlarına uygun olarak 5651 nolu kanuna uygun olarak Kodlanmıştır.
Size özel tasarlanmış Sistemimizde Google tarafından geliştirilen Android Lollipop ile çıkış yapan Google Material DesignKullanıldı.Origamiden ilham alan düzen, Microsoft'un -Metro- temasının daha pastel ve kağıtlaşmış halini andırıyor.
Bu panel aracılığıyla Hotspot Sisteminizi kolayca Bilgisayardan, Tabletten, Telefondan yönetebilirsiniz.Tüm Hotspot Sistemimiz son nesil Responsive yapısı kullanılarak tasarlandığı için Tüm marka model telefonlarda sorunsuz olarak çalışmakta ve kullanıcıları yormamaktadır.


Detaylı bilgi ve demo talebi için lütfen aşağıdaki formu doldurun.

  1. Merhaba satın almak için nasıl görüşebiliriz iletişim bilgilerini atarmısınız?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Yukarıdaki formu doldurarak detaylı bilgi ve demo talebinde bulunabilirsiniz.

      Sil

Yorumunuz değerlendirildikten sonra yayınlanacaktır.

Hakkımızda

Emlakdanismani.org özellikle kısa dönem daire kiralama/tatil daireleri konaklama hizmetlerinin daha sağlıklı yapılabilmesi için gerekli bilgi,belge paylaşımı amacı ile kurulmuştur. Bu yeni alternatif konaklama anlayışının gelişmesi ve ülke turizmine katkı sağlaması amacı ile çeşitli seyahat ve pazarlama önerilerine de yer verilmiştir.

Bu sitede yer alan bilgiler orijinal içeriklerden oluşmaktadır ve edinilen tecrübe ve tavsiyeleri yansıtmaktadır. Yasal değişiklikler ile güncellenen bilgiler için
en doğru kaynağın yine yasal kurumların bilgi edinme hizmetleri olduğunu unutmayın.

Bu sitede yer alan makale,yazı vb. içerikleri bağlantı vererek kullanabilirsiniz. Lütfen bağlantı vermeden alıntı yapmayınız. Zaman ve emek harcanarak oluşturulan her işe göstereceğiniz saygıya gelecekte sizin de ihtiyacınız olacağını unutmayınız.

emlakdanismani.org
Her hakkı saklıdır. 2018 emlakdanismani.org . Blogger tarafından desteklenmektedir.

© emlakdanismani.org
Theme Designed by irsah indesigns.

emlak danismani