emlakdanismani.org

Otellere X-Ray cihazı zorunluluğu geliyor 07.01.2017


Ohal kapsamında turizm tesisleri için yeni düzenleme

Yaşanan terör olayları nedeniyle kayıt dışı konaklamanın önüne geçebilmek için çeşitli önlemler alan emniyet 
birimleri vatandaşın huzur ve güvenliğini sağlayabilmek için ek önlemler getirmeye devam ediyor.Özellikle kayıt dışı günlük kiralanan evleri belirli bir düzene sokmak için alınan tedbirler giderek yoğunlaşıyor.

Yeni uygulama ise tesis boyutunda hizmet veren işletmecilerin x-ray cihazı ve güvenlik görevlisi teminini zorunlu hale getiriyor.2017 sezon başlangıcına kadar süre verilen işletmecilerin bu süre zarfında gerekli cihaz ve personel istihdamını tamamlaması gerekiyor.

Son zamanlarda dünyada ve ülkemizde yaşanan terör olaylarının güvenlik alsısı ve güvenlik tedbirlerini yeniden gözden geçirmeyi zorunlu kıldığı, bu sebeple alınacak güvenlik tedbirleriyle ilgili olarak ilimizde bulunan turizm bölgeleri ve otellerde yerine getirilecek hususlar ilgi (a) ve (b) 'de kayıtlı yazılar ile bildirildiği, bununla birlikte Valiliğimize ulaşan bilgilerden alınacak tedbirlerle ilgili özellikle özel, güvenlik sayısı ile X-Ray cihazı temininde sıkıntıların yaşandığının anlaşıldığı, Valilik Makamının 12.08.2016 tarih ve 469'14323-56309(63252)-14524 sayılı emir yazısındaki hususlar aşağıda belirtilmiştir.
Bu kapsamda;
 1-Otellerde görev alacak özel güvenlik görevlisi ve silah sayısında, özel güvenlik komisyonunca tahsis edilen sayılar aşılmadan özel güvenlik görevlisi sayıları otelin kurulu bulunduğu ve faaliyet gösterdiği alanda herhangi bir güvenlik zafiyeti yaşanmayacak şekilde otelin doluluk ve boşluk oranlar, dikkate alınarak ayarlanacak ve bu durumdan işletme sahipleri/yetkillilerin sorumlu olacağı,
2-X-Ray cihazı, kapı detektörüyle ilgili olarak, cihazIarin mali değeri ve cihazları kullanacak olan özel güvenlik personelinin eğitimleri ve cihazın kullanımından kaynaklı işletmelere yüklemiş olduğu yasal sorumluluklar ile Türkiye Atom Enerjisi Kurumundan alınacak olan yasal izinler bir süreç alacağından otellerin cihazın temin ve tesisine yönelik işlemleri en geç önümüzdeki turizm sezonunda faal çalışacak şekilde temini gerektiğinin ifade edildiği belirtilmiştir.
Yukarıda 2 madde halinde belirtilen hususların Tebligat Kanununun 35. Maddesi hükümlerine göre tebliğ edildiğine dair,
Iş bu tebliğ ve tebellüğ belgesi tarafımızdan tanzimle altı birlikte imza altına alınmıştır.
TESSIN ADI
TESISIN UNVANI
TESİSİN ADRESI


*Bu sayfalarda anılan tesis,ticari marka ya da tescilli ticari markalar kendi sahiplerinin mülkiyetindedir.Anılan tesis adı ya da ticari markaların bu web sitesi ile doğrudan bir ilişkisi yoktur. .Yorum Gönder

Yorumunuz değerlendirildikten sonra yayınlanacaktır.

Hakkımızda

Emlakdanismani.org özellikle kısa dönem daire kiralama/tatil daireleri konaklama hizmetlerinin daha sağlıklı yapılabilmesi için gerekli bilgi,belge paylaşımı amacı ile kurulmuştur. Bu yeni alternatif konaklama anlayışının gelişmesi ve ülke turizmine katkı sağlaması amacı ile çeşitli seyahat ve pazarlama önerilerine de yer verilmiştir.

Bu sitede yer alan bilgiler orijinal içeriklerden oluşmaktadır ve edinilen tecrübe ve tavsiyeleri yansıtmaktadır. Yasal değişiklikler ile güncellenen bilgiler için
en doğru kaynağın yine yasal kurumların bilgi edinme hizmetleri olduğunu unutmayın.

Bu sitede yer alan makale,yazı vb. içerikleri bağlantı vererek kullanabilirsiniz. Lütfen bağlantı vermeden alıntı yapmayınız. Zaman ve emek harcanarak oluşturulan her işe göstereceğiniz saygıya gelecekte sizin de ihtiyacınız olacağını unutmayınız.

emlakdanismani.org
Her hakkı saklıdır. 2018 emlakdanismani.org . Blogger tarafından desteklenmektedir.

© emlakdanismani.org
Theme Designed by irsah indesigns.

emlak danismani