Günlük kiralık daireler ile ilgili bilmedikleriniz...

Günlük kiralık daire
Konaklama sektörünün alternatif ,ekonomik,konforlu ama bilinmeyenleri çok olan yeni trendi.

Bu yeni alternatif konaklama seçeneğini tercih etmek istiyorsunuz ama edindiğiniz bilgiler sizi engelliyor ise öncelikle sakin olmalısınız.
Bazı konulara dikkat edersiniz bu önemli fırsattan rahatlıkla,güvenle faydalanabilirsiniz.
2013 yılı itibariyle günlük kiralık dairelerle ilgili yapılan yasal düzenlemeler bu alternatif konaklama tercihine belirli standartlar getirmiştir.
  1. Bu tip dairelerde mümkün olduğunca seyahat sitelerini tercih edin. 
  2. Booking.com,tripadvisor,airbnb bunlardan bazılarıdır.Seyahat sitelerine kayıt olan tesislerin daha kurumsal olduklarını varsayabiliriz.
  3. Daireyi teslim alırken mutlaka sözleşme imzalayın ve sözleşmenin bir nüshasını daire sahibinden isteyin.
  4. Eğer depozito ödediyseniz bu miktarı mutlaka sözleşmenize yazdırınız.
  5. Günlük kiralık dairelerin pek çoğunda elektrik,su ve gaz giderleri fiyata dahildir.Lütfen bunu daire sahibiyle konuşarak teyit ediniz.
  6. Kayıt dışı dairelerde(vergi ve ruhsat kaydı bulunmayan) konaklamamaya özen gösterin.Çoğunlukla bu durumda kalmamak için rezervasyon sitelerini tercih edin.
  7. Daire içinde bozuk  ve kullanım dışı olan cihazları hızlıca tespit edip daire sahibine/sorumluya bildirin.
  8. Her daire sahibi veya tesis yöneticisinin otel yöneticileri gibi eğitimli olmasını beklemeyin.Pek çok daire otel odalarından daha konforlu ve lüks olmasına rağmen sahibi ya da yöneticileri sıradan insanlar olabilir.Daha da doğrusu günlük kiralık dairelerde bir "eğitimli personel" altyapısı beklemeyin.
  9. Daireden ayrılırken hasar tespiti isteyin.Bu işlem varsa depozitonuzu teslim almak için gereklidir.
  10. 2013 yılı itibariyle günlük kiralık daireler özel bir vergi,ruhsat ve kimlik bildirim uygulamasına tabidir.Bu nedenle bu tip dairelerin kontrolsüz olduğunu düşünmeyin.

Şimdi Türkiye genelinde günlük kiralık daire aramak için buraya tıklayabilirsiniz.

*Bu sayfalarda anılan tesis,ticari marka ya da tescilli ticari markalar kendi sahiplerinin mülkiyetindedir.Anılan tesis adı ya da ticari markaların bu web sitesi ile doğrudan bir ilişkisi yoktur. .Yorumlar