emlakdanismani.org

Günlük kiralık daire geçici konaklama sözleşmesi

Çeşitli örnekleri bulunan günlük kiralama sözleşmelerinden bir tanesini de aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.Word dosyası formatında olan bu sözleşmeyi ihtiyaçlarınız doğrultusunda değiştirebilir ve düzenleyebilirsiniz.İndirdiğiniz sözleşmenin bir şablon, örnek olduğunu ve tamamen kendi riskinizle kullandığınızı unutmayın.Umarım işinize yarar.

Buradan indirebilirsiniz
.

Geçici  Konaklama  Sözleşmesi                                                                                                   Tarih:
İş bu sözleşmede aşağıda açık adres bilgileri verilen konutun geçici süre ile mobilyalı olarak kiraya verilmesini düzenleyen maddeler belirtilmiştir. Buna göre bundan sonra kiraya vermeye yetkili olan “Ev sahibi”  , söz konusu konutu geçici süre ile konaklama amacı ile kiralayan ise “Misafir” olarak adlandırılacaktır.
Konut Adresi:
Misafir Adı Soyadı:                                                                             TC.K.NO:
Misafir Telefon Gsm:                                                 Misafir E-Posta Adresi:                                                                                                                                  
Ev sahibi Adı Soyadı:                                                                          TC.K.NO:
Konaklama Süresi:
Konaklama Başlangıç Tarihi:                                               Bitiş Tarihi:
Toplam Konaklama Ücreti:
Konut Mevcut Durumu:  Eksiksiz ev eşyalı
Teminat bedeli:
Maksimum misafir sayısı:
1.Misafir Adı soyadı                                                                          TC.K.NO:
2.Misafir Adı soyadı                                                                          TC.K.NO:
3.Misafir Adı soyadı                                                                          TC.K.NO:

1.        Elektrik ,su, gaz  ve aidat giderleri konaklama fiyatına dahildir.Misafir bu hizmetler için ayrıca ücret ödemez.
2.        Konut, misafire temizlenmiş ve tüm ev eşyaları ile birlikte eksiksiz olarak teslim edilmiştir. Konaklama süresince temizlik hizmeti ekstra ücrete tabidir.
3.        Misafir, söz konusu konutu ikamet amaçlı değil ancak geçici süreli konaklama amaçlı olarak kullanacağını kabul ve taahhüt eder.Bu vesile ile konutu ,konaklama bitiş tarihinde ve  en geç saat 12.00’de teslim aldığı tüm eşyaları ile birlikte eksiksiz olarak ,hiçbir ihtara gerek kalmadan ev sahibine teslim  edecektir.
4.        Konaklama ücreti süresi bedelince peşin olarak tahsil edilecek olup bu ücreti ödemeden konut teslimi yapılmayacaktır.
5.        Misafir, konaklama süresince bulunacağı konutta ve/veya eşyada  meydana gelebilecek tüm  hasar,zarar ve ziyandan sorumludur.Ev sahibi, varsa kendisine ödenmiş olan teminat bedelinden söz konusu zarar ve ziyanı mahsup etme hakkını saklı tutar.Zararın teminat bedelini aştığı durumlarda ev sahibi zararın misafirden tahsil edilmesini talep edebilir.Hasar ve ziyan olmaması durumunda teminat bedelinin tamamı misafire iade edilecektir.
6.        Misafir, söz konusu konutda geçici konaklama amacı ile bulunacak olup TC yasalarına aykırı hiçbir faaliyette bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.Ayrıca ev sahibi ile arasında  satın aldığı konaklama hizmeti dışında bir bağının olmadığını da kabul , ve beyan eder.
7.        Ev sahibi ,misafire konaklama hizmeti ve evde bulunan eşyaların amacına uygun ve güvenli bir şekilde kullanılması dışında hiçbir ek hizmet ya da ürün taahhüdünde bulunmamıştır.
8.        İş bu sözleşme başlangıç tarihi konaklama başlangıç tarihidir.Sözleşme bitiş tarihi ise konaklama bitiş tarihidir.Konaklama bitiş tarihi itibari ile sözleşme sona erer ve yenilenmez.
9.        Misafir, kendisinin ve  konaklama süresince kendisi ile birlikte konaklayacak olan kişi ya da kişilerin  kimlik bilgilerini ev sahibine ibraz etmekle yükümlüdür. Misafir beyan ettiği toplam konaklayacak kişi sayısını  değiştiremez , sonradan konaklama amaçlı kimlik beyanı yapılmamış misafir kabul edemez. İş bu nedenle meydana gelebilecek  her türlü yasal sorumluluğun kendisine ait olduğunu  ve bu nedenle oluşacak her türlü yasal yaptırımdan dolayı mal sahibinin rucü hakkının bulunduğunu  peşinen kabul eder.
10.     Misafir söz konusu konutta maksimum misafir sayısı dışında ek kişi ya da kişilerin konaklamasını yaptıramaz.
          


      Ev Sahibi                                                                      Misafir

 1. gerçekten müşteri ilişkileri bakımından oldukça doyurucu bir yazı olmuş tebrikler

  YanıtlaSil
 2. merhaba, bilgilendirme için teşekkürler bir sorum olacak cevaplarsanız sevinirim. sözleşmede konaklayacak kişinin adı geçse ancak gece kalmaya değil de gündüz saatlerinde birkaç saat durmak için kaldığım evi ziyarete gelebilir mi? o da konaklama sayılır mı? yani onun da kayıt yaptırması filan gerekir mi? tekrardan teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. Merhaba,
  Konaklamada sürenin konuk tarafından belirleniyor olması nedeniyle ve mevcut kimlik bildirim yasasından dolayı misafiriniz olan kişinin gece kalsın ya da kalmasın otel ya da günlük ev sahibi tarafından kimlik bildiriminin yapılması zorunludur.

  YanıtlaSil
 4. Bi günlük ev kiralarken sözleşmenin altında bide senede imza attiriyorlar.bi hafta kendilerine de kalması gerekiyormuş

  YanıtlaSil
 5. Bi günlük ev kiralarken sözleşmenin altında bide senede imza attiriyorlar.bi hafta kendilerine de kalması gerekiyormuş

  YanıtlaSil
 6. Merhaba,
  Araç kiralamada lokal şirketerin uyguladığı yöntem.Pek taraflı bir uygulama.İmza atamayın onun yerine konaklama sözleşmesi benzeri bir evrak talep edin.Diğer yandan ev sahibi için kendisini korumak adına aldığı bir önlem.Örneğin sizin kimliğinizin bildirimi yapıldıktan sonra ev sahibi bilgisi dışında kimliksiz konuk alırsanız ev sahibine çok ağır cezalar kesiliyor.İşte bu benzeri durumlarda evsahibine elindeki senedi kullanma hakkı doğuyor ancak bu husus sözleşmede belirtilmeli

  YanıtlaSil
 7. merhaba bu soruma hukuki olarak bılgı verırsenız haklarımı bıldırırsenız mınnet duyarım benım kıraladıgım bes katlı bınada 13ade 1+1 daireleri gğnlük kiralık olarak verıyorum beledıye sımdı bızı muhurledı yok ruhsat almam gerekıyomus ruhsat almak ıstıyorum yanlızbinanın asansor ve yangın merdıveni yok bu nedenle ruhsat vermıyolar buyuk bır sıkıntıdayım lütfen kım bana yardımcı ola bılır yardımcı olun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef hukukçu değilim ama en azından ruhsatsız olarak işinize devam etme şansının kalmadığını söyleyebilirim. Asansör değilse bile yangın merdiveni, duman sensörleri vb. yükümlülükleri yerine getirmeden ruhsat almak mümkün değil.

   Sil
 8. Merhaba.
  Benim bir satış işlemimden dolayı vergi numaram mevcut. Yinede bulunduğum yerdeki vergi dairesine gitmem gerekiyor mu? Beyan döneminde beyanname vermem yeterli mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tam olarak sorunuz anlaşılmıyor ancak "günlük kiralık daire kiralama " ile ilgili tüm yasal prosedürleri anlatan aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz.
   https://www.emlakdanismani.org/2017/09/gunluk-kiralk-daire-isi-yapma-rehberi.html

   Sil

Yorumunuz değerlendirildikten sonra yayınlanacaktır.

Hakkımızda

Emlakdanismani.org özellikle kısa dönem daire kiralama/tatil daireleri konaklama hizmetlerinin daha sağlıklı yapılabilmesi için gerekli bilgi,belge paylaşımı amacı ile kurulmuştur. Bu yeni alternatif konaklama anlayışının gelişmesi ve ülke turizmine katkı sağlaması amacı ile çeşitli seyahat ve pazarlama önerilerine de yer verilmiştir.

Bu sitede yer alan bilgiler orijinal içeriklerden oluşmaktadır ve edinilen tecrübe ve tavsiyeleri yansıtmaktadır. Yasal değişiklikler ile güncellenen bilgiler için
en doğru kaynağın yine yasal kurumların bilgi edinme hizmetleri olduğunu unutmayın.

Bu sitede yer alan makale,yazı vb. içerikleri bağlantı vererek kullanabilirsiniz. Lütfen bağlantı vermeden alıntı yapmayınız. Zaman ve emek harcanarak oluşturulan her işe göstereceğiniz saygıya gelecekte sizin de ihtiyacınız olacağını unutmayınız.

emlakdanismani.org
Her hakkı saklıdır. 2018 emlakdanismani.org . Blogger tarafından desteklenmektedir.

© emlakdanismani.org
Theme Designed by irsah indesigns.

emlak danismani