En çok okunan

Günlük kiralık daire geçici konaklama sözleşmesi

Çeşitli örnekleri bulunan günlük kiralama sözleşmelerinden bir tanesini de aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.Word dosyası formatında olan bu sözleşmeyi ihtiyaçlarınız doğrultusunda değiştirebilir ve düzenleyebilirsiniz.İndirdiğiniz sözleşmenin bir şablon olduğunu ve tamamen kendi riskinizle kullandığınızı unutmayın.Umarım işinize yarar.

Buradan indirebilirsiniz
.

Geçici  Konaklama  Sözleşmesi                                                                                                   Tarih:
İş bu sözleşmede aşağıda açık adres bilgileri verilen konutun geçici süre ile mobilyalı olarak kiraya verilmesini düzenleyen maddeler belirtilmiştir. Buna göre bundan sonra kiraya vermeye yetkili olan “Ev sahibi”  , söz konusu konutu geçici süre ile konaklama amacı ile kiralayan ise “Misafir” olarak adlandırılacaktır.
Konut Adresi:
Misafir Adı Soyadı:                                                                             TC.K.NO:
Misafir Telefon Gsm:                                                 Misafir E-Posta Adresi:                                                                                                                                  
Ev sahibi Adı Soyadı:                                                                          TC.K.NO:
Konaklama Süresi:
Konaklama Başlangıç Tarihi:                                               Bitiş Tarihi:
Toplam Konaklama Ücreti:
Konut Mevcut Durumu:  Eksiksiz ev eşyalı
Teminat bedeli:
Maksimum misafir sayısı:
1.Misafir Adı soyadı                                                                          TC.K.NO:
2.Misafir Adı soyadı                                                                          TC.K.NO:
3.Misafir Adı soyadı                                                                          TC.K.NO:

1.        Elektrik ,su, gaz  ve aidat giderleri konaklama fiyatına dahildir.Misafir bu hizmetler için ayrıca ücret ödemez.
2.        Konut, misafire temizlenmiş ve tüm ev eşyaları ile birlikte eksiksiz olarak teslim edilmiştir. Konaklama süresince temizlik hizmeti ekstra ücrete tabidir.
3.        Misafir, söz konusu konutu ikamet amaçlı değil ancak geçici süreli konaklama amaçlı olarak kullanacağını kabul ve taahhüt eder.Bu vesile ile konutu ,konaklama bitiş tarihinde ve  en geç saat 12.00’de teslim aldığı tüm eşyaları ile birlikte eksiksiz olarak ,hiçbir ihtara gerek kalmadan ev sahibine teslim  edecektir.
4.        Konaklama ücreti süresi bedelince peşin olarak tahsil edilecek olup bu ücreti ödemeden konut teslimi yapılmayacaktır.
5.        Misafir, konaklama süresince bulunacağı konutta ve/veya eşyada  meydana gelebilecek tüm  hasar,zarar ve ziyandan sorumludur.Ev sahibi, varsa kendisine ödenmiş olan teminat bedelinden söz konusu zarar ve ziyanı mahsup etme hakkını saklı tutar.Zararın teminat bedelini aştığı durumlarda ev sahibi zararın misafirden tahsil edilmesini talep edebilir.Hasar ve ziyan olmaması durumunda teminat bedelinin tamamı misafire iade edilecektir.
6.        Misafir, söz konusu konutda geçici konaklama amacı ile bulunacak olup TC yasalarına aykırı hiçbir faaliyette bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.Ayrıca ev sahibi ile arasında  satın aldığı konaklama hizmeti dışında bir bağının olmadığını da kabul , ve beyan eder.
7.        Ev sahibi ,misafire konaklama hizmeti ve evde bulunan eşyaların amacına uygun ve güvenli bir şekilde kullanılması dışında hiçbir ek hizmet ya da ürün taahhüdünde bulunmamıştır.
8.        İş bu sözleşme başlangıç tarihi konaklama başlangıç tarihidir.Sözleşme bitiş tarihi ise konaklama bitiş tarihidir.Konaklama bitiş tarihi itibari ile sözleşme sona erer ve yenilenmez.
9.        Misafir, kendisinin ve  konaklama süresince kendisi ile birlikte konaklayacak olan kişi ya da kişilerin  kimlik bilgilerini ev sahibine ibraz etmekle yükümlüdür. Misafir beyan ettiği toplam konaklayacak kişi sayısını  değiştiremez , sonradan konaklama amaçlı kimlik beyanı yapılmamış misafir kabul edemez. İş bu nedenle meydana gelebilecek  her türlü yasal sorumluluğun kendisine ait olduğunu  ve bu nedenle oluşacak her türlü yasal yaptırımdan dolayı mal sahibinin rucü hakkının bulunduğunu  peşinen kabul eder.
10.     Misafir söz konusu konutta maksimum misafir sayısı dışında ek kişi ya da kişilerin konaklamasını yaptıramaz.
          


      Ev Sahibi                                                                      Misafir


Yorumlar

 1. gerçekten müşteri ilişkileri bakımından oldukça doyurucu bir yazı olmuş tebrikler

  YanıtlaSil
 2. merhaba, bilgilendirme için teşekkürler bir sorum olacak cevaplarsanız sevinirim. sözleşmede konaklayacak kişinin adı geçse ancak gece kalmaya değil de gündüz saatlerinde birkaç saat durmak için kaldığım evi ziyarete gelebilir mi? o da konaklama sayılır mı? yani onun da kayıt yaptırması filan gerekir mi? tekrardan teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. Merhaba,
  Konaklamada sürenin konuk tarafından belirleniyor olması nedeniyle ve mevcut kimlik bildirim yasasından dolayı misafiriniz olan kişinin gece kalsın ya da kalmasın otel ya da günlük ev sahibi tarafından kimlik bildiriminin yapılması zorunludur.

  YanıtlaSil
 4. Bi günlük ev kiralarken sözleşmenin altında bide senede imza attiriyorlar.bi hafta kendilerine de kalması gerekiyormuş

  YanıtlaSil
 5. Bi günlük ev kiralarken sözleşmenin altında bide senede imza attiriyorlar.bi hafta kendilerine de kalması gerekiyormuş

  YanıtlaSil
 6. Merhaba,
  Araç kiralamada lokal şirketerin uyguladığı yöntem.Pek taraflı bir uygulama.İmza atamayın onun yerine konaklama sözleşmesi benzeri bir evrak talep edin.Diğer yandan ev sahibi için kendisini korumak adına aldığı bir önlem.Örneğin sizin kimliğinizin bildirimi yapıldıktan sonra ev sahibi bilgisi dışında kimliksiz konuk alırsanız ev sahibine çok ağır cezalar kesiliyor.İşte bu benzeri durumlarda evsahibine elindeki senedi kullanma hakkı doğuyor ancak bu husus sözleşmede belirtilmeli

  YanıtlaSil
 7. merhaba bu soruma hukuki olarak bılgı verırsenız haklarımı bıldırırsenız mınnet duyarım benım kıraladıgım bes katlı bınada 13ade 1+1 daireleri gğnlük kiralık olarak verıyorum beledıye sımdı bızı muhurledı yok ruhsat almam gerekıyomus ruhsat almak ıstıyorum yanlızbinanın asansor ve yangın merdıveni yok bu nedenle ruhsat vermıyolar buyuk bır sıkıntıdayım lütfen kım bana yardımcı ola bılır yardımcı olun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef hukukçu değilim ama en azından ruhsatsız olarak işinize devam etme şansının kalmadığını söyleyebilirim. Asansör değilse bile yangın merdiveni, duman sensörleri vb. yükümlülükleri yerine getirmeden ruhsat almak mümkün değil.

   Sil

Yorum Gönder

Yorumunuz değerlendirildikten sonra yayınlanacaktır.

İlginizi çekebilir:

 • Günlük kiralık evinizi yasallaştırma

  Günlük kiralık daire işini yasal olarak yapmak için gereklilikler! Günlük olarak kiraya verdiğiniz bir daire varsa ve yasal makamlarla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız aşağıdaki yazıyı dikkatle okumanızı öneririm.[...]

 • En iyi 5 günlük daire bulma sitesi

  Son dönemlerin popüler alternatif konaklama yöntemi olan "günlük daire, apart otel" , ev konforunda seyahat ve tatilin önemli pazar alanlarından birisi oldu. Her zaman her yerde bulabileceğiniz bu alternatif konaklamanın avantajları gezginler için giderek daha fazla tercih sebebi olmaya başladı. Hemen hemen her online seyahat acentasının portföyünde bulunan apart otel, daire seçenekleri için özel olarak hazırlanmış sitelerin popüler olanlarını aşağıda bulabilirsiniz. [...]

 • Güvenli günlük daire konaklaması

  Tatil ya da iş amaçlı bir konaklama yapmanız gerekiyor ve otel yerine daha uygun fiyatlı ve konforlu üstelik kendi muhteşem yemeklerinizi pişirebileceğiniz tam donanımlı dairelerde konaklamak istiyorsunuz ancak internet ya da çeşitli kaynaklarda edindiğiniz tedirgin edici bazı bilgiler ile kafanız hayli karıştı ise bunun için alabileceğiniz bazı önlemler ile bu uygun fırsattan siz de güvenle faydalanabilirsiniz. [...]

 • Antalya'da ekonomik tatilin püf noktaları

  Tatil ve seyahat tutkunları için harika bir şehir. Türkiye'nin tatil cenneti ama aynı zamanda dikkat edilmezse bütçenin de katili olabilir.İşte size Antalya'da ekonomik ama bir o kadar da keyifli tatilin püf noktaları. [...]

 • Airbnb hakkında bir değerlendirme

  Airbnb, dünya çapında kısa dönem ev kiralamak ya da evini kiraya vermek isteyen kişilere aracılık hizmeti veren bir şirkettir.Bu hizmetini kısa sürede kayıt olup evinizi listeleyebileceğiniz ya da kiralık ev bulabileceğiniz Airbnb.com web sitesi üzerinden vermektedir.[...]

Bu blogdaki popüler yayınlar

Günlük kiralık evinizi yasallaştırma

KİMLİK BİLDİRİMİ İÇİN GÜNLÜK KİRALIK EV İŞLETMELERİNE KOLAYLIK GETİRİLDİ.