Günlük daire kiralamalarında dikkat edilecek hususlar

Bir otel yerine daha ekonomik ve konforlu olan "günlük daire kiralaması" yapmayı düşünüyorsanız doğru bir karar verdiniz.Otel ticarethanelerinde olduğu gibi temelde daire kiraya verip para kazanmak üzerine kurulmuş bu küçük ve bireysel işletmeler konusunda dikkat etmeniz gereken bazı konular var.
Günlük daire kiralamasında dikkat!


Keyifli bir tatil geçirmek için  aşağıdaki hususlara dikkat edin;


  1. Mümkünse kiralama işlemini, rezervasyonunuzu kayıt altına alan ve olası sorunlar konusunda müşteri hizmeti desteği sunan bir aracı kurum/web sitesi vasıtası ile yapın.Örneğin: Booking.com ,Airbnb ,Tripadvisor,Hemenkiralık.Özellikle mevcut daire fiyatlarına ek komisyon eklemeyen ve ücretsiz iptal ve kredi kartsız rezervasyon imkanı sunan booking.com web sitesini tavsiye ederim.
  2. Bu web siteleri üzerindeki ilanlarda yayınlanan kullanıcı yorumlarına dikkat edin.Daha önce konaklamış kişilerin yorumları sizin için en önemli rehberdir.
  3. Daire girişi sırasında mutlaka biri sizde kalmak üzere iki nüshalı bir "kısa dönem kiralama sözleşmesi" imzalayın ancak bu sözleşmeleri lütfen dikkatle okuyun ve asla senet gibi bir evrağa imza atmayın.Ve daha önemlisi asla kimlik vb. bir belgenizi kopyasını almak dışında teslim etmeyin.
  4. Eğer daireyi teslim alacağınız sırada sizden bir depozito talep ediliyor ise bu tutarın sözleşmeye yazılmasını sağlayın.
  5. Daireyi teslim aldığınız sırada mevcut eşyaların ve cihazların hasar durumunu   kontrol edin ve mal sahibine mutlaka bildirin.
  6. Konaklama bitişinde dairenizi teslim ederken mutlaka size daireyi teslim eden kişiye teslim edip varsa depozitonuzu teslim almayı unutmayın.Mutlu tatiller:))

Günlük kiralık daire mi arıyorsunuz?

Şimdi buradan güvenle arayabilirsiniz

Yorumlar